Nemam rada svoju kamaratku ako skoncit kamaratstvo?

Príspevok v téme: Nemam rada svoju kamaratku ako skoncit kamaratstvo?
nekamaratka

Moja tzv kamaratka mi v kuse denne telefonuje zatazuje svojimi pseudo-problemami. keca hodinu dokola o nicom.Som k nej tolerantna lebo nema partnera ale po hodinovom telefonate denne som totalne vycerpana a zaciam byt nasrata, ked dokola prebera ci sa jej bude hodit napr. taka a taka farba nabytku/Na moje temy reaguje tak jednou vetou.Hneva ma ze ked sa jej nieco napr tecie WC. na opravi si vola mojho partnera.Ten toho ma plne zuby a uz jej neche pomahat.Po tom co jej zmontoval kuchynsku linku opravil wc a pracku.Partner mi povedal ze uz k nej nepojde ze nie je jej dvorny opravar. Ako s nou skoncit kamaratstvo.Obcas jej nedviham tel ona vyvolava aj tri dni kym sa nedovola...je uplne sama tak mi je jej aj niekedy luto,,ale ako to skocnit ,alebo aspon znizit to tzv kamaratstvo.Ona mna ma velmi rada ale ja ju nemusim.......som s toho nestastna, ako s nou prerusit vztah.Mne ona staci tak raz za mesiac viac nie ,vobec mi k zivotu nechyba....ale ja jej asi ano..ach poradte dik

muc

asertivne- nauc sa povedat nie, ale tak, aby si neurazala. telefon nedvihni kazdy den, resp. ak aj dvihnes, po kratkom case sa ospravedln, ze mas povinnosti a ze sa jej niekedy nabuduce ozves. netreba hned rusit vztahy a prestat sa kamaratit. aze ju ty nepotrebujes- to nikdy nevies! kamaratky mozte ostat, ale samozrejme s respektovanim vzajomneho sukromia a casu.