Postup vybavenia preukazu ZŤP

Príspevok v téme: Postup vybavenia preukazu ZŤP
ursi

Aky je prosim vas presny postup a co je potrebne dolozit pri vybavovani preukazu ZŤP-invalida?
kde o to poziadat, na koho sa obratit, aka musi byt diagnoza-teda kedy ma na to dotycny vobec narok-ake su podmienky a predpoklady, kto to navrhuje a schvaluje a kto to vystavuje a na zaklade coho presne.
A Hlavne, ako dlho toto cele od zaciatku trva.
Prosim vas o presne informacie niekym kto tym nedavno presiel a vie o com hovorim a mato v zivej pamati

ni-ka

ddana- podla kurtzkeho skaly sa posudzuje na ucely invalidity...zial na posudzovanie za ucelom ziskania ZTP preukazu sa pouziva iny bodovaci system...
napr.ja mam na lupus priznanych 75% a mam plny invalidny...ale ZTP preukaz som na samotny lupus nedostala,kedze je zaradeny medzi kozne choroby,co je nonsens...ZTP preukaz som dostala na oblickovu nedostatocnost, ktora je paradoxne sposobena lupusom-lupus nefritida...

lienka72

Na sklerozu multiplex mi priznali 45% to jest 97€,ale že pre tu chorobu som prišla o oko tak mi nepripocitaali žiadne percento.Naco mam nárok?

lienka72

Minulý rok v máji ma skleroza multiplex pripravila o práve oko nosím sklenenú protezu a schvalili mi dôchodok 45% to jest 97% načo mam nárok a ci mi patrí ZTP