je mi smutno z niektorych ludi...

Príspevok v téme: je mi smutno z niektorych ludi...
levicaaaaa

Vysvetlí mi niekto, čo sa to dnes vlastne deje? prečo sú niektorí ľudia taký nepríjemní, namyslení, myslia si, že všetko sa vyrieši, lebo študujú na neviem akej škole a ich tatko je neviem aký doktor a ich sa nič zlé netýka, lebo oni majú všade svojich ľudí a pod. ?

to dnes nikomu nič nehovorí pokora? troška úcty voči ostatným? troška empatie, láskavého prístupu, rešpektovania individuality druhých a fakt, že niektoré veci sa NEDAJÚ vyriešiť prostredníctvom "strýka na ministerstve", ale že osobné nešťastie sa týka KAŽDÉHO z nás???

je mi z toho fakt smutno... :((( zdieľa tu niekto so mnou tento názor, alebo som sama?

jajka001

jaaj tak tam je pes zakopany, dnesna prednaska :))no nic si z toho nerob vies kolko studentov to flaka, a aj tak spravia...je to o temperamente, niektore decka su take priebojne ze ich ani mur nezastavi, ine beru ohlady nie len na seba ale aj na rodinu...viem ze si to nemala lahke, citala som si si tvoje prispevky, takze mam predstavu...u nas to bolo dost podobne, ale vezmi si to takto, keby si mala vztah povedzme k hraniu na nastroje alebo k tancu, tak
by si si hladala a nasla cestu k tomu...nasilu sa to snazit robit, to nejde. a viem ako sa citis, ved som sa tak isto citila ja, cas bezi, a zda sa ze ja stagnujem, ale nie je to tak, chodis do skoly, to ti ubera dost casu aj energie. urcite stihas viac veci ako si uvedomujes.
dalsia vec, som si vsimla ze ano, je to tak, ze decka su tlacene rodicmi, preto dufam ze najdem dost energie tlacit svoje dieta do zaujmov :) ale urcite sa nehnevam na mamu ze ma netlacilo do kruzkov, aj tak tych tlakov bolo viac nez dost :) vzdy mas tu moznost venovat sa tomu, comu chces, ak TERAZ vies o niecom, co by si chcela robit, nikdy nie je neskoro zacat.

alzbee

malaalam: veru nenarodila, i ked by sa to na mna hodilo :D :D som Byk a o tych sa hovori, ze nemaju radi nove veci a zmeny, co na mna dost sedi :D

alzbee

No najhorsie je to, ze ked spomeniem pred mamou, aka som zufala z mojej pasivity, tak ona to vsetko zacne brat na seba, ze nebola na nas dost prisna, ze mala bazirovat na tom, aby sme nejake kruzky v detstve navstevovali..atd, atd..a darmo jej mozem vysvetlovat, ze nam dala maximum z toho minima, co sme mali k dispozicii, pretoze penazi sme tiez nikdy nemali dost, otcovym domovom bola krcma a bola na nas troch surodencov sama...neviem, zrejme naozaj aj rodicia trochu zlyhali, ale zrejme je to aj v povahe...je to taky zacarovany kruh:)) lebo aj ked si poviem, ze zmenim sa, ze najdem si nejake zaluby, nejaky ciel, tak na druhej strane si poviem, ze ved to v skutocnosti nebudem ja..budem to robit len zato, lebo ma deprimuje, ked vidim, ako vsetci uz odmalicka vedia, co budu robit a len ja vobec netusim :-/ neviem presne popisat, ze co citim, ale viem, ze chcem nejaku zmenu, no neviem aku a nechce sa mi nic pre tu zmenu spravit :D :D aaah, mala by som sa ist ucit, ked som sa uz dnes vykaslala na prednasky :-P

jajka001

tak v tomto som presne taka ista :))
a az teraz, v 30, som sa zacala venovat sebe a hladat si zaujmy. tiez som hrozne nerozhodna, vahava, nepriebojna, a aj ma to trapilo. no kazdy ma svoje tempo co uz :) niektore decka uz od malicka sportuju, maju milion zaujmov. ale je to aj podmienkami v ktorych vyrastas, na niektore veci nemas vplyv aj ked by si chcela. ja som napriklad nechodila na kruzky lebo sa mi samej nechcelo a kamosky mali ine zaujmy. a navyse sme nemali moc penazi. je mi to luto lebo som uz mohla vediet kopec veci, ale akosi som sa nevedela rozhybat a robila som len to co ma bavilo.a myslim ze to nebolo az take, zle, zase, mam ine zazitky :)
a co sa tyka povolania a skoly, tak ja rozmyslam uz od mala ze co chcem a este som na to neprisla,a myslim ze takych ludi je viac ako tych co to vedia. ale zistila som ze treba skusat a hladat. jedine tak to zistim :)

alzbee

jajka001_: jeeej, dakujem:)) ale je mi smutno zo mna v tom smere, ze vobec nie som priebojny clovek. Nemam ziadny zivotny ciel a nic ma nebavi. Aj skolu, co studujem studjem zato, lebo sa mi este nechce chodit do prace :-P proste plno veci v mojom zivote chcem, no zaroven sa mi absolutne nechce vynalozit nejake usilie nato, aby sa to vsetko zmenilo alebo aby som nieco dosiahla...som uplne sprosta z anglictiny, no vobec nerobim nic preto, aby som sa v nej zdokonalila..Mam chut vypadnut niekam do zahranicia, no vobec nemam na take cosi odvahu..chcem porobit v zimnom semestri vsetky skusky, no vobec sa neucim..a takto by som mohla pokracovat donekonecna:( a fakt nemam ziadne zaujmy...teda jasne, ze ist sa bavit s kamosmi alebo (leto ked bolo) pobicyklovat sa, ci precitat si knihu, tak to ma bavi, ale zeby ma bavilo nieco, s cim by som mohla v zivote aj nieco dosiahnut, tak to nemam...