Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo ešte nespíte?

Maoam

a este sa chodilo na viza, kazdych par mesiacov vsetko vybavovat, povolenia na pobyt, pracovne povolenia :DDD

teraz je to take jednoduche, boze, staci zbalit kufor a iiiiiiiist

Maoam

Slnecnica, no a to som bola este fakt decko vtedy. Sla som naslepo a sama :-).
A bez jazyka, vedela som len aj aj to len trocha :DD. Nemecky som sa naucila az v krajine a slo to pomaly, prve dva roky to bolo hrozne, pripadala som si ako s blokom v hlave, potom to pustilo a dnes je to uz OK.

Maoam

este na margo tych financii a dovoleniek, ktore ste tu spominali s Lostom:

podla mna sa toto uz dost vyrovnalo, len na SVK ide vsetko uplne vsetko cez prachy, ale zivot nie je len o tom a toto mi dost bije do oci, ze kazdy tam ide len cez prachy na vsetko

je na SVK dost ludi, ktori maju velmi dobry prijem amozu si toho aj vela dovolit, rovnako ako tu je dost ludi, ktori vobec nemaju dobry prijem a nemozu si dovolit ani jednu dovolenku za rok...

ja poznam vela Slovakov, ktori si ziju podstatne lepsie, ako dost ludi tu a co? podla mna toto sa davno vyrovnalo...zvlast BA a okolie je na tom velmi dobre

slnecnica

Obdivujem ťa, ja by som sa nevedela spakovať a vypadnúť. Možno na chvíľu, rok, dva, ale domov by ma to ťahalo stále

Maoam

Slnecnica ale mate tam veci, ktore tu nie su /vratane par jedal, prirody, sladkosti :D/ a ako som uz pisala, par ludi odtial mi hrozne chyba...jasne, ze ma obcas pochyti nostalgie a dusebol (nemam na klavesnici UO)

to je normalne...

Maoam

Slnecnica: ja som odtial uz dlho prec, vtedy som tam nevedela zit a teraz by som asi tiez nevedela, vsak tam zijes, vies, ake to tam je, to sa neda napraskat do par riadkov, cest vynimkam a par ludom, ktorych tam mam velmi rada a sme dodnes v intenzivnom kontakte. Proste lepsie viem fungovat tu a uz 12r.
No ale nikdy som nikde nepisala, ze DE je nejake terno. cojaaviem, je to skor taky normal, myslim a co som si mala moznost vyskusat (ale len ako host), Skandinavia je ine kafe a mozno celkom fajn aj Holandsko, Dansko, ktore su blizsie :-). Ak by som mala moznost + vedela jazyk, kt sa tam hovori, letim tam :-)).

iskierka

heeeej..hajde spat... neviem ktore prispevky som tu citala naposledy, ale asi ich pribudlo viac...no nechce sa mi to citat, ... len som narychlo zazrela slova ako Antarktida a Egypt tak usudzujem ze volakto planuje dovolenky vo velkom style :D zo zimy do tepla....nooo... same lahodky :)
a teraz spať!

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo ešte nespíte? - Fórum - ZDRAVIE.sk