Prečo ešte nespíte?

ojka

lost, no hneď mi to bolo divné :D
ľudia, ja som taká šťastnáááááááááááááááááááááááááá
kamarátka čaká bábo ((:

lost

martin, ako ti napadlo ze som bez prace?
ano som, mas nieco? :P

ojka nj, myslela si ze ja som to s interpunkciou prelozil? :D

lost

hm no neviem teda :)

google je lama..

ale je to prilis komplikovany text na mna teraz :) prave preto som to vybral :D je mi luto, neviem to prelozit..

lost

Inak povedané, ak rozpustené látky sa rozpustí v rozpúšťadle, potom počet molekúl rozpúšťadla na povrchu tohto riešenia je nižšia ako u čistého rozpúšťadla. Povrchové molekuly možno teda považovať za "zriedený" od menej prchavých častíc rozpustenej látky. Výmenný kurz medzi rozpúšťadla v roztoku a vo vzduchu nad roztokom je nižšia (tlak pár rozpúšťadla sa znižuje). Nižší tlak pary znamená, že vyššia teplota je potrebné variť vodu na riešenie, teda bod varu, povýšenie.

:P

lost

Put another way, if a solute is dissolved in a solvent, then the number of solvent molecules at the surface of the solution is less than for pure solvent. The surface molecules can thus be considered “diluted” by the less volatile particles of solute. The rate of exchange between solvent in the solution and in the air above the solution is lower (vapour pressure of the solvent is reduced). A lower vapour pressure means that a higher temperature is necessary to boil the water in the solution, hence boiling-point elevation.