Uzliny na krku 2 rok

Príspevok v téme: Uzliny na krku 2 rok
JANINKA KK

Ludia mam takyto problem, uz 2 roky mam zvacsene uzliny na krku, velkost nemenie, raz mi ostali po chorobe a odvtedy sa ich neviem zbavit, zuby mam v poriadku, aj krv, len mi to dost vadi, su pohyblive nebolia, ked som chora trosku sa zvacsia, potom zas zmensia, lekar povedal ze je to normalne, ze to ma kopa ludi...ja si to chcem dat prec, robi sa to iba v celkovej anesteze, neviete mi poradit co s tym?? dik budem vdacna..

llek

Sono pri ulzlinach na krku neprinesie vlastne ziadnu podstatnu informaciu. Tie uzliny, ktore nie su hmatne a zobrazi ich len sono neriesime, lebo ide o take drobne LU do 1 cm.Tie, ktore su hmatne, nemenia sa a nie su velke (povedzme viac ako 1,5-2 cm) talisto neriesime. Dolezita je dynamika - menia sa LU, zvacsuju sa, pribudaju, je pritomny zhluk uzlin, su ine tazkosti. Ak nic z uvedeneho - proste nechat tak a neriesit. Co musi clovek riesit je ak sa objavi hmatna uzlina tesne nad alebo v jamke nad klucnou kostou.Podla toho co tu pisete ide o uzliny, ktore momentalne najskor netreba riesit.

JANINKA KK

na sono som s tym nebola...lebo to lekar nepokladal za potrebne. tak asi sa uspokojim s tym ze to nic nieje, dakujem ludom za odpovede.

ximi

ahoj janinka, ja mam tiez zväcsene uzliny na krku teda presnejsie pod sankou. nahmatala som si to len pred nedavnom, su to take dve tvrde, pohyblive hrcky, vobec ma nebolia. tiez mam strach ci to nemoze byt nieco vazne. bola si stym aj na sono? citala som aj o lymfome, bojim sa aby to nebol moj pripad. ak mate niekto skusenosti s takymito uzlinami, napiste prosim o co sa jednalo

waterka

ahoj, aj ja mam zvacsene uzliny po prekonani infekcnej mononukleozy... uz je to 8 rokov... ked mam stresy, malo spim a pod. zvacsia sa mi a su bolestive, tak isto aj ked som chora, ale viacero doktorov mi povedalo, ze to je bezne po prekonani infekcii, ze to maju ludia uz na cely zivot... takze nic vazne to nie je...

JANINKA KK

velmi pekne dakujem, za reakcie...vies ja vobec neviem ci si ich mam vyberat..neviem asi sa bojim ze za par rokov z toho vznikne nieco s metastazami, ci si to mam sledovat, alebo sa na to vykaslat a zit s tym akokeby nic.....proste som len chcela vediet nazor niekoho ineho ako mojho lekara, ktory myslim je ktomu prilis lahkovazny....

llek

Prva moja otazka pre teba je - preco si chces dat vyoperovat uzliny na krku?. Su take velke, ze ich vidno, alebo ti proste vadi, ze tam su a stale si ich hmatas, alebo chces vediet co by ukazalo histologicke vysetrenie. Ak niekto ide na vybratie lymfatickej uzliny, nemalo by to byt na jeho vlastne zelanie, mal by sa k tomu vyjadrit lekar, ktory ma skusenosti s lymfatickymi uzlinami. Su situacie, kedy je vybratie uzliny a hlavne jej histologicke vysetrenie jednoznacne potrebne, su ale situacie ked ide o rekativne zvacsene LU pri alebo po prekonanej infekcii a vtedy sa vyberanie LU neodporuca. Samotna informacia, ze mas zvacsene LU a ze sa pri infekcii zvacsia nestaci, chyba este vela dalsich informacii, ktore su potrebne pre rozhodnutie o vyberani uzliny. A ked vyberat, tak vybera ja jedna LU s cielom histologizacie. Vyberat vsetky zvacsene LU je nespravne a nema to ziaden zmysel.

llek

Prva moja otazka pre teba je - preco si chces dat vyoperovat uzliny na krku?. Su take velke, ze ich vidno, alebo ti proste vadi, ze tam su a stale si ich hmatas, alebo chces vediet co by ukazalo histologicke vysetrenie. Ak niekto ide na vybratie lymfatickej uzliny, nemalo by to byt na jeho vlastne zelanie, mal by sa k tomu vyjadrit lekar, ktory ma skusenosti s lymfatickymi uzlinami. Su situacie, kedy je vybratie uzliny a hlavne jej histologicke vysetrenie jednoznacne potrebne, su ale situacie ked ide o rekativne zvacsene LU pri alebo po prekonanej infekcii a vtedy sa vyberanie LU neodporuca. Samotna informacia, ze mas zvacsene LU a ze sa pri infekcii zvacsia nestaci, chyba este vela dalsich informacii, ktore su potrebne pre rozhodnutie o vyberani uzliny. A ked vyberat, tak vybera ja jedna LU s cielom histologizacie. Vyberat vsetky zvacsene LU je nespravne a nema to ziaden zmysel.