menstruacia - je vsetko ok?

Príspevok v téme: menstruacia - je vsetko ok?
snowflake

Dobry den, potrebovala by som vase rady.
Mam dvadsat rokov, tri roky som uzivala HAK kvoli silnym bolestiam pocas menstruacie. Pred 2 mesiacmi som s uzivanim prestala, menstruaciu mam dokonale pravidelnu, tak ako aj pred uzivanim HAK.
Lenze: kedysi som mala menstruaciu silnejsiu a vyzerala ako krv.. teraz mam pocit, ze je nejaka hustejsia, akoby zrazena a mam pocit, ze sa to nejak zhorsuje (teda ak je to vobec zle). Vsimam si to najma posledne cca 4 mesiace a zacinam uvazovat, ci je to v poriadku. Ta krv vyzera asi ako jedna velka zrazenina, raz za cas, ziadna normalna "tekuta" krv, vlozku mam takmer cistu skoro cele obdobie.. Okrem toho ma casto pobolieva podbrusko, vzdy v pravo, nesuvisi to s casovym obmedzenim, s pohybom, stravou...Sono a bezne preventivne vysetrenia mavam v poriadku. Chcem len vediet ci ma niekto podobny problem a ci to vobec je problem podla vas alebo je vsetko v najlepsom poriadku a telo sa proste meni..
A este by som dodala, ze vacsinou mi konci tak 4. alebo 5. den krvacanie, potom den dva nic, a potom mam zase ako keby spinenie maximalne tak 4 dni...
dakujem

aluska

a urcite na to ma aj vplyv to, ze si vysadila hak...ved pre tvoje telo to musel byt strasny sok a tvoja hormonalna hladina sa velmi zmenila

snowflake

oky, diky.. ja len neviem uz co je normalne a co nie, viem co je menzes uz asi 9 rokov, len asi pol roka sa mi to nejak zacalo menit (a tym ze sa mi ustaluje cyklus a bla bla to asi nebude, mam pravidelny ako hodinky uz min 7 rokov) a bola som zvedava ako to prebieha u inych alebo ci s tym ma niekto skusenost.

aluska

podla mna je to ok...ak vies co je to menzes, tak by si pochopila...predsa maternica sa pripravuje na uhniezdenie vajicka, ale ked k nemu nedojde, tak sa cela vystelka maternice odplavuje s krvou prec..ta vystelka- to su tie kusy krv. zrazeniny
a to, ze sa ti stane, ze jeden den nemas menzes a potom zase mas, to je uplne bezna vec
ak mas pochybnosti, chod k doktorovi nech ta este raz vysetri...aj ked mas vysledky ok