Nemá kamarátky

Príspevok v téme: Nemá kamarátky
isabell

Mám dcéru,ktorá chodí do sekundy na bilingválne gymnázyum.Nikdy nemala nejaké extra velké kamarátky, ale so spolužiačkami na ZŠ vychádzala celkom dobre.Má trochu problémy s chôdzou, je taká trochu ťarbavá,ale za to môže nervová nedostatočnosť v končatinách.Ja neviem,čo je na tom pravdy a čo nie,vychádzam len z toho, čo povie ona,ale vraj sa z nej vysmievajú.Ona im na to asi niečo odvrkne,tak jej radím,aby si ich nevšímala,ale má 12 rokov.Ako jej pomôcť?

kafe

Ako jej pomôcť? Môžeš začať tým, že svojmu dieťaťu budeš veriť. Aby cítila, že má v tebe oporu, že sa ti môže zdôveriť, že si na jej strane. Chváľ ju za veci, ktoré spravila dobre, povedz jej, že si naňu pyšná ako dobre sa učí, že si rada, že máš takú skvelú dcéru...
Keď jej spolužiaci podkopávajú sebavedomie, ukáž jej ty veci, na ktoré môže byť hrdá. Decká v škole vycítia slabosť jednotlivca (nízke sebavedomie) a vysmievajú sa niekomu NIE preto, že má okuliare, krivé zuby... ale pretože cítia, že si to môžu dovoliť a dotyčný sa nevie brániť.

zuzic

hm...asi viem ako jej je...v skolach sa to vyskytuje casto. treba s tym nieco robit prave preto ze tym bude este viac trpet...nema ani jednu taku naozajstnu kamaratku? taku ktorej moze vsetko povedat? alebo jednoducho niekoho takeho...ziaci v tomto veku vedia byt strasne svine... opytaj sa jej ci by nechcela prelozit. musi tam strasne trpiet poznam to...urcite ti nepovedala vsetko ako sa jej vysmievaju, ani nevies ako velmi ju to zranuje a znizuje sebavedomie...musis s tym nieco robit...

kukinapukina

ty len tazko pomozes... ja by som povedala ze si musi pomoct ona sama a ako clovek ktory to na ZSke nemal lahke mozem povedat ze musi najst sama silu sa s tym pobit... pokial to nieje az tak zle vydrzi to a aspon sa do zivota otesa a bude lahsie znasat veci v dospelosti ale moze to aj narusit psychiku ak to je tazke... ja som sa neraz zosypala koli tomu a narobila som rodicom vela problemov presla som si alkoholom a inymi cestami a stale viem ze niesom ok a hocikedy moze prijst dalsi nervovy zosyp... este ze som taka herecka a ludia si myslia ze som jedno usmievave klbko :-) prelozenie na druhu skolu moze vyriesit jej problemy ale aj tam to moze byt rovnake to neviem ja som si vydrzala do konca... spytaj sa jej co by chcela ci by chcela ostat kde je alebo by chcela ist inam... jednoznacne nechodievaj s nou po psychiatroch :D to moze len skoplikovat cestu lebo velakrat sa zabuda ze sikanovane dieta nieje chybne..no ozaj mozno to este nieje taka sikana ale deti vedia byt az velmi krute a neviem ako je to teraz ci deti sa len vysmievaju za chrbtom alebo ci su schopne zajst aj dalej... kamosky sa hladaju tazko ked raz v triede kamosku nema tazko nejaku ziska...nech to skusi cez chalanov keby bola kus technickejsi typ na pocitace alebo tak... hm? dievcata su asi horsie...neviem dedukujem zo svojho zivota...no kruzky kruzky ja som chodila tiez na kruzky :-) tam bolo dobre ale nezabudajte ze to nieje triedna aktivita a kamaratky ktore si tam najde niesu z triedy a ked by aj boli verte ze by to na kruzkoch bolo rovnake...

Magy

akakolvek aktivita, kde by sa nasla by vyrazne pomohla. Plavanie, sachy... nacrtol som len dve z nespocetneho mnozstva, treba najst nieco kde sa daju vyuzit jej prednosti, aby nevidela len svoj hendikep, ale mala pred ocami a v mysli nejaky ciel, za ktorym pojde. Turnaje, sutaze a pod. A tam sa uz najde aj kolektiv a ludia, ktori ju ocenia za to cim moze byt, nie cim nikdy nebude.

jajka001_

mala by mat aspon par blizkych priateliek. nech nie je sama. chodi niekam na kruzky, ma nejake konicky? ak nie, mozno sa jej nechce, ale prospelo by jej to, podpor ju v tom. ze sa jej vysmievaju...decka su take, s tym nic nespravis.