Je tu niekto kto rozmýšľa nad svojim krvným tlakom

Príspevok v téme: Je tu niekto kto rozmýšľa nad svojim krvným tlakom
januľka s

ahojky, prosím je tu niekto kto sa bojí krv.tlaku a rozmýšľa stáke nad ním?
ja mám taký pocit už vyše týždňa a neviem sa toho zbaviť
mení sa behom dňa krv.tlak?
ja si meriam veľmi často tlak a hodnoty sú vždy iné
raz 120/80, o chvíľu 130/86...atď
neviem prestať nato myslieť a bojím sa že sa mi ten tlak stále bude zvyšovať
niekedy dávno som trpela na úzkostnú poruchu, možno sa mi to vrátilo
neviem, ako sa tej myšlienky na tlak zbaviť-poraďte mi niekto

gaja

1.Prestan s tou sugesciou,proste na to nemysli,najdi si ine zabavisko,zacni trebars citat nejaku zaujimavu knihu.Tlakomer uplne schovaj,nemaj ho na ociach.
2.Ak to nejde,chod za obvodnym doc. a popros o dokladne vystrenie krvi-vyzera to na hormonalnu odchylku (mozno moze za to aj stitna zlaza).

jajkafr

janulka
časté meranie tlaku není dobré... aj pacienti ktorý sa liečia na vysoký krvný tlak by si mali merať tlak 2-3x denne a ešte vtedy keď sa cítia zle (bolesti hlavy, pocit na zvracanie...) príznaky vysokého tlaku... ak si meriaš tlak veľmi často a hlavne ak na to myslíš, a bojíš sa o to, aký budeš mať tlak tak ten tlak sa ti automatický zvýši pretože si v psychickej nepohode a to na tlak pôsobí... ako sa píše v príspevku predomnou tlak sa počas dňa mení... ráno býva väčšinou nižší a večer stúpa... na tlak pôsobí tiež veľa faktorov: stres, vek, choroba, fyzická aktivita...
normálne hodnoty tlaku sú do 139/89 a navyše tlak si nesmieš merať krátko po sebe na tej istej ruke lebo automaticky druhá hodnota je vyššia hodnoty tlaku sa tiež môžu líšiť ... na jednej ruke môže byť tlak nižší ako na druhej ... tlak si meraj orientačne maximálne 3x denne ak však nemáš problémy tak je to zbytočne

januľka s

ani neviem, prečo ma napadlo tak často kontrolovať tlak
mám inak prolaps ale lekár povedal, že je to bežné
stále som mala tlak 118/70, 115/73 a teraz 120/80, 125/86 a bojím sa
a najhoršie je, že sa tej myšlienky neviem zbaviť, aby som si ho prestala merať
najhoršie je to v noci, nemôžem spať a hneď si myslím, že je to tlak

j

mas aj iny dovod na meranie tlaku? nejake srdcove problemy? ak nemas ziadne ochorenie co vyzaduje sledovat tlak krvi, tak zahod tlakomer :)

j

ano tlak krvi sa pocas dna meni, zavisi ci si v klude, alebo sa hybes, namahas... a tusim do 140/85 je este stale dobry, nic vazne