Opuchy oci

- mira

Dnes sa často zvykne hodiť zdravotné problémy na stres.
Stres ale nepoloží zdravého človeka. Zdravý človek sa stresom vybudí k vyššiemu výkonu.
Ak nám stres spôsobí poruchu zdravia, je tam z minulosti slabý článok, ktorý sa takto prejavil navonok. Telo a psychika nie sú oddelené, ale spojené.
Tak ako stres vyvoláva prejavy ochorenia, tak aj OCHORENIA SPOSOBUJÚ STRES.
Resp. chorí ľudia NEZVLÁDNU ZÁŤAŽ.
Pod chorobou tu myslím stav, keď orgán nepracuje na 100 %, ale jeho činnosť je sťažená.

[zruseny12]

ALUSKA
a este ako ti presne opuchaju?
su to tie vacky pod ocami?alebo aj viecka?
lebo ked tie vacky pod ocami a je to ranny opuch tak na 100% to budu oblicky-zadrziavanie vody v tele...
skus pit caj z praslicky,hluchavky bielej...je to na precistenie obliciak
pozri googl.sk do vyhladavaca si daj ZDRAVIE Z BOZEJ LEKARNE a najdi si nieco o hluchvake,praslicke...
ked je to aj viecko,tak to moze byt nejaka alergia...napr.aj na pc...
vela stastia nech sa ti podari tych opuchov cim skor zbavit

aluska

ja nemam alergie na kozmetiku..v zivote sa mi to nestalo
trpim stresmi a nespim dobre, lebo mame doma rodinne problemy a kvoli skole musim stale cumet do pc..ked som ok, oci opuchnute nemam, takze oblicky to nie su..

Majka45

Aluska,dievčatá majú pravdu. Skús sa poradiť s lekárom a až potom rieš nejakú kozmetiku na opuchy očí. Ale ak sa rozhodneš riešiť to kozmetikou , zvoľ radšej čo najmenej chémie čiže prírodnú kozmetiku bez chemikálií aby ti nespôsobila ešte nejaké alergie. a to ty určite nepotrebuješ, že? :-).

[zruseny12]

...este som si spomenula,ze aj vela SODIKA v potrave je zle,ten sposobuje zadrziavanie vody a prave opuchy,ked oblicky trochu zle pracuju...a presne ako pise MIRA,lekar to nemusi zistit,ja mam tiez opuchy a ked mi lekarka berie krv na zistenie obliciek ako mi funguju,stale mi povie ze je to v poriadku...sice este by som mala zajst za odbornikom,ale od obvodnej potrebujem odporucanie a ked ona zisti podla krvi ze oblicky su ok,tak ma nikde neposle a robi mi to teraz pomaly kazde pol roka,ked to potrebujem...kedy ako...
takze skus menej solit a sledovat potraviny zo sodikom...

- mira

Pri opuchu očí sú obličky prevodnené. nemusia tam byž viditeľné zmeny v štruktúre tkanív ani zápal, takže dr. povedia že sú v poriadku.
Ak trpíš stresmi a v noci nespíš dobre, tiež to môže poukazovať na to že obličky nefungujú

aluska

mariaa ja mam oblicky v poriadku...mam len vela stresu..moc toho nenaspim aj kvoli skole aj kvoli inym, zavaznym problemom