Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

VšZP zvýšila platby pre poskytovateľov

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) po dohode so stavovskými organizáciami zvýšila objem prostriedkov pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Celkovo sa zvýšila cena kapitácie všeobecným lekárom a gynekológom a cena bodu pre stomatológov a špecialistov. Zvýšil sa aj objem prostriedkov pre lôžkovú zdravotnú starostlivosť. Ceny platia pre 1. štvrťrok 2007 za predpokladu, že systém zdravotného poistenia nedostane ďalšie zdroje. Preventívne prehliadky u stomatológov bude VšZP uhrádzať nad dohodnutý rozsah objednanej zdravotnej starostlivosti.

Cena kapitácie pre praktických lekárov pre dospelých sa zvýšila pri všetkých kategóriách o 5 Sk a cena bodu za preventívnu prehliadku je 0,80 Sk. Nad rámec kapitačnej platby a preventívnych výkonov sa bude uhrádzať aj samotný výkon očkovania proti chrípke.

Praktickým lekárom pre deti a dorast sa zvyšuje cena kapitácie pre deti do 1 roku o 5 Sk, pre deti od 1 do 5 rokov o 7,50 Sk, pre deti od 6 do 14 rokov o 4 Sk , od 15 do 18 rokov o 5,50 Sk a od 19 do 28 rokov o 5 Sk. Cena bodu za preventívnu prehliadku je 0,80 Sk a nad rámec pravidelnej mesačnej kapitačnej platby a preventívnych prehliadok sa uhrádza aj samotný výkon povinného očkovania vo výške 0,80 Sk.

U gynekológov sa zvyšuje základná cena pravidelnej mesačnej kapitácie o 2,80 Sk (na 29 Sk), základná cena bodu za preventívnu prehliadku je 0,80 Sk.

U lekárov-špecialistov sa zvýšila cena bodu na 0,50 Sk.

Cena bodu za stomatologické výkony sa zvýšila z 1,25 Sk na 1,45 Sk, výkony preventívnych prehliadok bude VšZP uhrádzať nad dohodnutý rozsah objednanej zdravotnej starostlivosti.

Cena za ukončenú hospitalizáciu v nemocničnej (lôžkovej) zdravotnej starostlivosti sa zvyšuje minimálne o 10 %.

Nemení sa cena bodu pre spoločné vyšetrovacie a laboratórne zložky – 0,22 Sk.

Vyššie ceny VšZP pre poskytovateľov

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať