Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ZP Dôvera chce byť najlepšie platiacou poisťovňou

Zdravotná poisťovňa Dôvera zvýšila od 1. februára 2007 ceny pre nemocnice o 20 percent. Na rozdiel od svojich partnerov pri rokovaniach – Asociácie nemocníc Slovenska a hlavne Asociácie fakultných nemocníc – predstavitelia ZP Dôvera trvali na diferencovanom prístupe pri zvýšených platbách. Rokovania s poskytovateľmi zdravotníckej starostlivosti pokračujú a Dôvera plánuje od 1. apríla 2007 nárast cien aj v ostatných segmentoch. Uviedol to RNDr. Miroslav Žilinek, riaditeľ úseku financií zdravotnej poisťovne Dôvera.

Cieľom najväčšej súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera je byť najlepšie platiacou zdravotnou poisťovňou aspoň v 80 percentách segmentov zdravotnej starostlivosti. „Na rozdiel od napr. Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá tiež zvýšila platby pre nemocnice o 20 %, je však naša dohodnutá cena aj cenou úhrady,“ hovorí M. Žilinek.

Pri tvorbe cien od 1. apríla 2007 chce zdravotná poisťovňa Dôvera využiť nový mechanizmus hodnotenia kvality nemocníc a podľa toho aj uzatvárať aj zmluvy. „Už dnes vieme, s ktorými zdravotníckymi zariadeniami nie sme spokojní – podľa toho im budeme platiť,“ zdôrazňuje M. Žilinek, pričom nevylúčil možnosť nepodpísania zmluvy od 1. júla 2007 so zariadeniami, ktoré nebudú spĺňať kritéria kvality a efektívnosti poskytovania zdravotnej starostlivosti.

T. Žilinek tiež poznamenal, že v lôžkovej starostlivosti je ZP Dôvera jediná zdravotná poisťovňa bez limitov. „Nemáme čakacie lehoty pre pacientov pre nedostatok financií – ak poistenec čaká, je to len pre kapacitné alebo medicínske dôvody,“ uviedol manažér odboru nákupu zdravotnej starostlivosti Martin Kultan.

Zdravotná poisťovňa Dôvera ako jediná na Slovensku ponúka degresívne ceny, princíp diferencovaných platieb a dodatkovej kapitácie.

Dodatkovú kapitáciu poskytuje poisťovňa k základnej cene kapitácie v hodnote do 4 Sk na základe vyhodnotenia stanovených kritérií – výkonnosť lekára, preventívna starostlivosť, náklady na lieky a pod.

Degresívne ceny pre lekárov-špecialistov poskytuje zdravotná poisťovňa Dôvera v prípade, že lekár prekročí daný rozsah (limit). To znamená, že po prekročení limitu lekárom-špecialistom Dôvera výkony uhradí, ale za zníženú cenu. O koľko sa cena zníži, závisí od splnenia dohodnutých parametrov.

Diferencované ceny používa zdravotná poisťovňa Dôvera v ústavnej zdravotnej starostlivosti. Kratšie a jednoduchšie hospitalizácie majú nižšiu cenu a dlhotrvajúce, teda ťažšie majú vyššiu cenu.

Cenník ZP Dôvera od 1. februára 2007

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.