ZZP vysvetľuje občanom dosah chystaných zmien v zdravotníctve

Podľa Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) občania nie dostatočne chápu dosah legislatívnych zmien, ktoré chystá Ministerstvo zdravotníctva SR. Informačnú medzeru sa preto rozhodlo vyplniť vydaním informačnej brožúry Zdravotníctvo na križovatke. Možno v nej nájsť základnú charakteristiku súčasného systému verejného zdravotného poistenia na Slovensku ako aj dôsledky pripravovaných zásahov do zdravotníckych zákonov. Uviedol pre ZDRAVIE.sk výkonný riaditeľ ZZP Eduard Kováč.

Informačná brožúra Zdravotníctvo na križovatke je k dispozícii na pobočkách zdravotných poisťovní – členov ZZP (Dôvera, Apollo, ZP Union a Európska zdravotná poisťovňa) a na ďalších vybraných miestach. Jej elektronická verzia je dostupná na stránke ZZP SR www.zzp-sr.sk aj na www.zdravotnictvonakrizovatke.sk.

„Občania by mali byť dostatočne informovaní o skutočných dôsledkoch zmien, ktoré navrhuje Ministerstvo zdravotníctva SR. Tieto zmeny povedú k diskriminácii väčšiny obyvateľov Slovenska, k zhoršeniu kvality zdravotnej starostlivosti a k zadlžovaniu zdravotníctva,“ zdôrazňuje E. Kováč.

Podľa ZZP sa Ministerstvo zdravotníctva SR dlhodobo vyhýba diskusii s verejnosťou a o reálnych hrozbách navrhovanej legislatívy mlčí. Občania sa preto nemajú odkiaľ dozvedieť, čo ich v skutočnosti čaká, ak vláda a parlament návrhy schvália.

Legislatívne zmeny týkajúce sa zmien v systéme zdravotného poistenia má prerokovať májová schôdza Národnej rady SR. MZ SR v návrhu novely zákona o zdravotnom poistení navrhuje okrem iného povinné prepoistenie pre viac ako 3 milióny tzv. poistencov štátu do Všeobecnej zdravotnej poisťovne a obmedzenie zisku zdravotných poisťovní. Podľa ZZP obmedzenie slobodnej voľby spolu s ďalšími plánovanými zmenami bude znamenať likvidáciu existujúcej súťaže medzi zdravotnými poisťovňami a môže viesť až k zániku pluralitného systému zdravotného poistenia.

Textová Inzercia

Preukázaná účinnosť: 100 hodín nonstop hydratácie

Objavte účinky bunkovej vody z kosmatcovníka, ktorá dlhodobo aktivuje mechanizmy hydratácie pokožky.

Hempoint novy TXT
Plnospektrálny extrakt z kvetov konope vo svojej najprirodzenejšej podobe

Doprajte si prirodzenú kompozíciu všetkých aktívnych látok v ich prirodzenej synergii.