Využite kočík pri svojom cvičení

Seriál
Viete, ako sa dá využiť kočík ako cvičebná pomôcku a park v blízkosti vášho bydliska? Je to najlepší priestor pre zlepšovanie fyzickej kondície. Skúste si na ďalšiu prechádzku s kočiarom obuť tenisky a obliecť legíny.

Ak máte doma ratolesť, ktorá sa vozí v kočíku, ale zároveň často nemôžete zohnať stráženie, aby ste mohli navštíviť svoju obľúbenú lekciu vo fitness centre alebo si ísť zabehať, nezúfajte. Využite kočík ako cvičebnú pomôcku a park v blízkosti bydliska ako priestor pre zlepšovanie fyzickej kondície.

Dnes už je úplne bežné, že ľudia cvičia vonku a pohľady okoloidúcich ignorujú. Skúste si na ďalšiu prechádzku s kočiarom obuť tenisky a obliecť legíny a urobte niečo aj pre svoju postavu. Tu je niekoľko tipov na najlepšie cviky s kočíkom:

1. Zadoček a stehná: Najefektívnejším, ale zároveň najjednoduchším cvikom počas prechádzky s kočiarom sú výpady. Chyťte sa rukoväti kočíka oboma rukami. Lakte nechajte takmer prepnuté a vykonajte výpad vpred pri každom kroku. Striedajte nohy a strážte, aby sa koleno prednej nohy nedostalo pred pätu. Zadným kolenom sa zastavte približne dvadsať centimetrov nad zemou. Pri cvičení neprehýbajte chrbát a pravidelne dýchajte. Skúste nohy vystriedať aspoň 10x.

2. Zadok: Nechajte ruky voľne položené na rukoväti kočíka. Po každom kroku zanožte Vašu nohu - vytiahnite s výdychom pätu hore, ale neprehýbajte sa pritom v bedrách ani sa nepredkláňajte. Koleno zostáva takmer prepnuté a nohy sa opäť pravidelne striedajú. Po chvíli by ste mali cítiť jemné pálenie vo Vašich sedacích svaloch. Tento cvik navyše môžete spojiť s výpadmi a tým sa stane cvičenie ešte efektívnejšie.

3. Paže: Rukoväť kočíka môžete využiť na posilňovanie Vašich paží. S výdychom jemne zatlačte dlaňami proti rukoväti. Lakte nechajte blízko pri tele a iba pohybom predlaktia skúste nadvihnúť predné kolesá kočíka kúsok nad zem. Pomaly povoľte a vráťte kočík späť. Drobný pohyb bude pôsobiť na dieťa ako hojdanie a Vy pritom zapojíte tricepsy a ramená. Potom skúste dlane podsunúť pod rukoväť a naopak nadvihnite zadné kolieska. Vnímajte prácu Vašich bicepsov, ale aj chrbtových svalov.

4. Kardio s kočíkom: Beh s kočíkom nie je úplne vhodný, ale rýchla chôdza vylúčená nie je. Na prechádzke pridajte tempo alebo si obujte kolieskové korčule a vydajte sa na korčuliarsky chodník. Spálite prebytočné kalórie, ale tiež si vyčistíte hlavu. Do týchto akčnejších aktivít sa púšťajte len v prípade, keď viete, že to Vaše dieťa zvládne a Vy nebudete musieť každé dva metre zastavovať.

5. Posilňovanie na mieste: Ak Vám počasie nepraje a musíte s kočíkom zostať doma alebo na balkóne, máte ďalšie možnosti, ako posilňovať. Rozkročte nohy do šírky, s výdychom pokrčte kolená a približujte boky dole k zemi. S nádychom sa vráťte zase späť. Posilníte opäť stehná i zadok. Pre precvičenie šikmých brušných svalov sa zase natočte ku kočiaru bokom a ukláňajte sa do strany nadol. Po niekoľkých opakovaniach strany vymeňte.

Cvičenie s kočiarom nie je tak pohodlné ani intenzívne ako cvičenie bez neho, ak ale nemáte inú možnosť, skúste zapojiť fantáziu a využiť aspoň tieto chvíľky.

Ďalšie cvičebné videá nájdete v našej sekcii Šport a cvičenie a na www.fithall.sk.

Adrianecka

Tri mesiace po pôrode som začala chudnúť s korčulovaním. Korčulovala som s bábom v kočiariku dada paradiso mimi pink takmer denne a kočiarik to zvládal s nadhľadom. Kilečká šli dolu jedna radosť

Jowanka777

tiež korčulujem s kočiarikom dada paradiso od baby-merci.sk a je to bezvadné. Ku korčulovaniu aj do mesta je to TOP :))

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

Dr.Vitamin - zľavový kupón VIANOCE. 5% zľava pre užívateľov Zdravie.sk !

Špecialista na vitamíny, minerály a doplnky stravy. Obchod kde nájdete všetky vitamíny, minerály a doplnky stravy.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.