Príbeh Ľubomíra, Banská Bystrica - Aj s rakovinou sa dá popasovať...

Písal sa rok 2011. Mal som vtedy 51 rokov a prišiel som o prácu. Nebolelo ma nič a cítil som sa dobre, ale manželka ma i napriek tomu posiela na preventívne vyšetrenie, ktoré mu som sa bránil, lebo som bol v pohode.

Písal sa rok 2011. Mal som vtedy 51 rokov a prišiel som o prácu. Nebolelo ma nič a cítil som sa dobre, ale manželka ma i napriek tomu posiela na preventívne vyšetrenie, ktoré mu som sa bránil, lebo som bol v pohode. Dnes viem, že jej naliehanie ma zachránilo a veľmi pekne jej za to ďakujem. V tom čase mal náš syn 25-rokov a končil vysokoškolské štúdium. Lekári mi povedali, že mám rakovinu hrubého čreva a aj nejaký nález na pečeni, ktorý nebol jednoznačný. Bol to šok a začal som rekapitulovať choroby v rodine. Vtedy som si uvedomil, že aj otec mal rakovinu pľúc. Rozdiel medzi nami bol v tom, že otec fajčil a pritom aj tvrdo a veľa rokov pracoval v bani.

Nasledovala operácia hrubého čreva, pri ktorej sme boli dohodnutí ,že operujúci lekár prehmatá aj pečeň a pokúsi sa zistiť aj stav na pečeni. Operácia hrubého čreva bola úspešne vykonaná, kde mi bolo odoperované z hrubého čreva niekoľko centimetrov a dokonca mi hrozil vývod, lebo nádor sa nachádzal pomerne blízko pri konečníku. Našťastie, primár MUDr. Čársky PhD. to zvládol bravúrne a zachránil ma pred vývodom, za čo som mu nesmierne vďačný. Oznámil mi, že do pečene nezasahoval, nakoľko nález bol na zle dostupnom mieste a bolo by to riskantné. Po operácií nasledovala zabezpečovacia liečba rádio a chemoterapia a výpadok z práce na skoro celý rok. Všetko som vďaka podpore mojej manželky zvládol pomerne dobre. Som optimista a v mladosti som aj športoval, a z toho mi zostala aj bojovnosť sa popasovať s chorobou.

Po operácií a ukončení liečenia rádio a chemoterapie som absolvoval komplexné vyšetrenie PET/CT po šiestich mesiacoch v Banskej Bystrici, kde mi ošetrujúca lekárka potvrdila nález, ktorý nebol úplne jednoznačný. Z toho dôvodu som sa opäť dostal viac-menej do situácie, v akej som bol pred rokom.... a znovu šok. Život dokáže byť niekedy krutý a neúprosný. Ale znovu som sa k nepriateľke rakovine postavil a začal som proti nej bojovať s mojím ošetrujúcim lekárom MUDr. Malecom PhD.– primárom onkológie v nemocnici F.D. Roosevelta v B.Bystrici. Chodil som pravidelne na kontroly, kde sa rakovina tvárila tak trochu latentne, nakoľko som bol po hore uvedenej liečbe rádio a chemoterapie.

Ošetrujúci lekár mi po roku v 2012 odporučil operáciu pečene, ktorá bola náročná, nakoľko nález bol z druhej strany pečene od chrbtice a tesne pri aorte. Operácia bola komplikovaná, ale znovu som mal šťastie, určite aj pričinením operatéra, primára MUDr. Šimkoviča PhD.- za čo mu veľmi pekne ďakujem. Po operácií znovu nasledovala zabezpečovacia liečba chemoterapia aj zo všetkým, čo k nej patrí. Nebolo to ľahké obdobie, ale moja manželka pri mne pevne stála a hľadala riešenia, aby všetko dobre dopadlo a aby som bol čo najskôr zdravý a fit, za čo som je nesmierne vďačný. Po štyroch mesiacoch od operácie som znovu išiel na kompletné vyšetrenie PET/CT, kde som netrpezlivo čakal na výsledok, ktorý som sa dozvedel po piatich dňoch a výsledok bol „ bez nálezu „ čomu som celý čas veril.

V súčasnosti opäť pracujem a teším sa s celou rodinou zo života. Niežeby som zabudol, že som bol dvojnásobný onkologický pacient, ale vďaka mojej optimistickej povahe, doplnkom výživy a výbornej starostlivosti moje manželky som tieto trápenia a bolesti prekonal a veríme, že už bude všetko v poriadku. Samozrejme, že budem chodiť na pravidelné kontroly a budem ako pacient pod lekárskym dohľadom. Týmto článkom chcem vliať optimizmus aj ostatným onkologickým pacientom a všetkým prajem ,aby sa s rakovinou popasovali. Optimizmus, psychika a rodina sú pri boji veľmi dôležité. Chcem sa lekárom aj sestrám a celému personálu touto cestou znovu veľmi pekne poďakovať. Skladám im obdiv a úctu ..... ešte ráz ďakujem.

Pokiaľ by tieto moje skúsenosti pomohli niekomu, rád mu odpoviem a podporím v jeho boji s rakovinou.

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

Dr.Vitamin - zľavový kupón VIANOCE. 5% zľava pre užívateľov Zdravie.sk !

Špecialista na vitamíny, minerály a doplnky stravy. Obchod kde nájdete všetky vitamíny, minerály a doplnky stravy.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.