FLEXIN 3 Kolagén

FLEXIN 3 KOLAGÉN je výživový doplnok, ktorý obsahuje NatiCol-vysoko kvalitný hydrolyzovaný kolagén typu I získaný z rybích koží, glukozamín sulfát, chondroitín sulfát a vitamín C (kyselina L-askorbovú).
**Výdaj: Nie je viazaný na lekársky predpis**
Držiteľ: Triopharm s.r.o. (SVK) | Registračné číslo: OHVBPKV/4558/2013/Ht
Výrobca: Symbiofarm Sp. z o.o. (POL)
Dodávatelia: Triopharm s.r.o. (SVK)
Forma: GRA POR - Perorálny granulát
### Popis a určenie

FLEXIN 3 KOLAGÉN je výživový doplnok, ktorý obsahuje NatiCol-vysoko kvalitný hydrolyzovaný kolagén typu I získaný z rybích koží, glukozamín sulfát, chondroitín sulfát a vitamín C (kyselina L-askorbovú).

NatiCol je zmes prírodných peptidov rôznej molekulovej hmotnosti, vrátane dipeptidov a tripeptidov. Vyznačuje sa výbornou biodostupnosťou. Kolagén je štrukturálnou bielkovinou mnohých orgánov a tkanív. Tvorí viac než 25% všetkých proteínov v organizme. Stavebnými prvkami kolagénu sú aminokyseliny, ktoré sú súčasťou vlasov a nechtov.

Glukozamín a chondroitín sulfát sú základné stavebné prvky kĺbových chrupaviek a iných spojivových tkanív (kostí, väziva a šliach).

Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa článku 13 ods. 3 nariadenia (ES) č. 1924/2006

Spôsob použitia

Prípravok sa užíva v dávke 1x denne 1 vrecúško po jedle. Obsah vrecúška je potrebné vysypať do pohára s vodou (200ml), rozpustiť a vypiť. Vzhľadom na to, že obsah vrecúška je bez príchuti, je možné po rozpustení pridať obľúbený potravinársky sirup alebo vrecúško rozpustiť priamo v džúse.

Neobsahuje sacharózu, lepok, konzervačné látky, farbivá, laktózu ani mliečne bielkoviny.

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti do 12 rokov. Nevhodné pre fenylketonurikov. Uchovávať mimo dosahu detí. Skladovať pri teplote 15°C-25°C na suchom mieste, chrániť pred svetlom. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Aktívne látky

Názov Obsah Profil Klasifikácia
[glukozamín sulfát](http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/aktivna-latka/glukozamin-sulfat-490.html) - [profil](http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/aktivna-latka/profil/glukozamin-sulfat-profil-490.html) M01B,
[chondroitín sulfát](http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/aktivna-latka/chondroitin-sulfat-486.html) - [profil](http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/aktivna-latka/profil/chondroitin-sulfat-profil-486.html) M01B,
[kolagén (chrupavkový extrakt)](http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/aktivna-latka/kolagen-chrupavkovy-extrakt-580.html) - [profil](http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/aktivna-latka/profil/kolagen-chrupavkovy-extrakt-profil-580.html) D01A, M01B,
[kyselina L-askorbová (vitamín C)](http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/aktivna-latka/kyselina-l-askorbova-vitamin-c-385.html) - [profil](http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/aktivna-latka/profil/kyselina-l-askorbova-vitamin-c-profil-385.html) G03A, L01A, L02A, M03A, N04A, R01B, V01A,