Je víno zdravé?

V historickom centre Trnavy otvorili 32 pivníc, v ktorých návštevníci môžu ochutnať víno nielen z malokarpatskej oblasti, ale aj ďalších regiónov Slovenska. Podľa organizátorov z Trnavského spolku priateľov vína Vincech, svoje víno tu ponúkajú vinári z viacerých oblastí - od Svätého Jura až po Tokaj, od Záhoria po Dunaj. V Trnave 8. novembra 2014.

[[

](images/library_original/tasr/vino-pivnice-trnava_big.jpg)

Víno je spolu s pivom najobľúbenejším druhom alkoholu na Slovensku. O prvenstvo sa bijú už mnohé roky. Vinári tvrdia, že víno je zdravé, znižuje krvný tlak a riziko infarktu a iných srdcovo-cievnych ochorení. Určite ste počuli výrok typu: Piť víno každý deň je pre človeka zdravé." alebo Ak budem piť každý deň pohárik vína, nedostanem infarkt.". Ale je víno naozaj zdravé?

lianka22

ak sa pije s rozumom, tak ano. Ide o to, že dve deci vina 1-2x do tyždna telu iba prospeju. Sama si občas dam vino, mam ho rada. Podmienka je, že musí byt vychladene

rraan

komu chuti tak male mnozstvo uskodit nemoze mne vsak vadi alkohol v nom aj v kazdej forme tak davam prednost ovocnim stavam a mislim ze su hlavne tie hroznove rovnako zdrave.