Ricínový olej hydratuje pokožku i vlasy a spevní nechty

Olej sa získava zo semien ricinovníka, má žltú farbu a nemá takmer žiadnu vôňu. Okrem toho, že podporuje rast mihalníc či obočia, hydratuje aj pokožku a vlasy, ale pomôže i pri bolestiach. Netreba ho však používať denne, menej je niekedy viac.

ricinovy olej oci Zdroj foto: Shutterstock.com

Vyrieši tieto problémy s pokožkou!

Ricínový olej obsahuje kyselinu ricínolejovú, ktorá v pokožke viaže vlhkosť a zabraňuje jej vysúšaniu. Preto ho najmä v lete oceníme po tom, čo bola naša pokožka celé dni vystavená slnku a vode. Pomáha i eliminovať mimické vrásky a dá sa použiť aj ako ochranný balzam na pery.

Napomáha prirodzenej regenerácii pleti a tak pomáha rýchlejšie hojiť rany, jazvy a aj bradavice.


Na pokožku si treba v lete dávať lepší pozor! Pozrite sa, ako ju ešte môžete chrániť:

Chráňte sa pred slnkom prírodnými olejmi

Krajšie vlasy

Ricínový olej môžete použiť aj ako zábal na vlasy, nechajte ho polhodinu pôsobiť a vaše vlasy budú zdravšie a lesklejšie. Navyše pri viacnásobnom opakovaní tejto kúry sa zbavíte nadmerného vypadávania vlasov. Ak máte problémy s lupinami, ricínový olej naneste až ku korienkom a tam nechajte chvíľu pôsobiť.

Rast mihalníc a obočia

Účinným a popritom šetrným spôsobom podporuje rast a hustotu mihalníc a obočia. Aplikujte zopár kvapiek ricínového oleja na vatovú tyčinku a opatrne si ňou pretrite korienky mihanice alebo obočie. Účinky sú viditeľné už po niekoľkých dňoch.

Spevnenie nechtov

Ricínový olej vám pomôže aj s lámavými nechtami. Pred spaním si okolie nechtov natrite ricínovým olejom a nasaďte si aspoň na 20-30 inút bavlnené rukavice. Treba to vyskúšť niekoľko dní po sebe a vaše nechty budú pevnejšie.

Regenerácia aj pre športovcov

Horúce obklady pripravené zo zahriateho ricínového oleja rýchlo uľavia od bolestí kĺbov a svalov po namáhavom tréningu či cvičení.

Pomôže i pri zdravotných problémoch

Malé množstvo môžete užiť aj vnútorne, ak vás trápia zápcha, neposlúchajú črevá alebo ženské problémy. Tu si však treba dávať pozor na dávku a kvalitu ricínového oleja!


Nie je nad dobrú prevenciu! Prečítajte si viac:

Chráňte sa pred slnkom prírodnými olejmi

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.