Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dornova metóda

Patrí medzi najčastejšie používané terapie proti bolestiam chrbta či kĺbov. Ide o jemnú manuálnu terapiu, pomocou ktorej sú kĺby a stavce bezpečne a presne uvedené do správnych polôh a vyrovnáva sa celková statika tela, nerovnováha a vychýlenie panvy, zmena dĺžky končatín, nerovnosti v kĺboch a kĺbnych púzdrach. Spočíva v základných cvikoch, ktoré bránia rôznym blokáciám.

dornova_metoda_1-3-2016_hlavny

Zdroj foto: Shutterstock.com

Čo to je?

Dornova metóda je druhom manuálnej terapie, pomocou ktorej sa uvoľňujú blokády v tkanivách a energetické bloky. Praktizuje sa voľným a prirodzeným pohybom ošetrovaného spoločne s jemným tlakom palca terapeuta. Terapeut by nikdy nemal prekročiť prah bolesti, aby pohyb nebol sprevádzaný trhnutím a táto metóda bola bezpečná. Šetrným tlakom privedie stavec do správnej polohy bez nežiaducich vedľajších účinkov ako sú poškodenie väzív, šliach a svalov.


Prečítajte si tiež:

Aká je spojitosť medzi chrbticou, vnútornými orgánmi a psychikou?

Ako dochádza k posunutiu stavcov a kĺbov?

Príčinou môže byť rozdielna dĺžka končatín, ktorá vedie k chybnej statike a skráteniu svalov, ďalej nadmerná fyzická námaha, kedy sa môže vyskytnúť napríklad vyskočená platnička, alebo nehody a úrazy pri športe, napríklad výron alebo vyskočené koleno.

Často bývajú príčinou aj psychické problémy, ktoré sa prejavujú aj takouto sekundárnou formou. A práve toto je najväčšia výhoda Dornovej metódy – pomocou nej sa uvoľňujú fyzické aj psychické blokády. Ide teda o celostnú metódu, ktorá lieči nielen príznaky problémov, ale aj ich samotné príčiny.

Pomáha pri:

 • vyrovnávaní statiky tela

 • bolestiach chrbta, bedrových kĺbov, kolien, tenisových lakťov

 • posunutých stavcoch

 • skolióze, rozdielnej dĺžky nôh (pokiaľ sa nejedná o vrodenú vadu)

 • guľatom chrbáte

 • kŕčových žilách

 • „vdovskom hrbe“ na 7. krčnom stavci

 • ťažkostiach s čeľusťami a prehĺtaním

 • bolestiach hlavy

 • krátkozrakosti

 • črevných problémoch

 • srdečnej arytmii

 • závratoch

 • šumení v ušiach

 • znecitlivení dornova_metoda_ucinky_1-3-2016

Zdroj foto: Shutterstock.com

Na čo nezabúdať?

Pri liečbe touto metódou sa odporúča prijímať dostatočné množstvo tekutín, aby sa telo očistilo od toxínov a urátových solí. Dôležitá je aj aktívna spolupráca a pomoc pacienta, ktorý si musí byť vedomý svojej spoluzodpovednosti za svoj zdravotný stav. Aby bol výsledok trvalý a účinný, pacient musí po vykonaní metódy doma precvičovať odporúčané cviky a zmeniť niektoré škodlivé zvyky, ako je napríklad prekladanie nôh, nesprávne sedenia a hrbenie sa.

Kedy nie?

Ošetrenie sa nerobí pri akútnych zápaloch, tesne po operáciách a pri osteoporóze v pokročilom štádiu.


Takto vyzerá prevedenie Dornovej metódy:

Zdroj videa: YouTube


Prečítajte si aj tento článok:

Aká je spojitosť medzi chrbticou, vnútornými orgánmi a psychikou?

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Jozefovič

Nie je dornova metoda ako dornova metoda.Ja odporucam dornovu metodu plus(Prouzová,Pury)ktorá naproti klasickej dornovej metode riesi mnoho dalsich zavaznych deformácii ako posuny kostrce vboceny palec lakte prsty a vsetky ostatne klby...napriklad aj vonkajsie a vnutorne rotacie bedrovych klbov ktore su dolezite a zasadne!Mam kurz a robim to zadarmo v okoli Martina.Zatial si ludia pochvaluju.

Nayrouse

České celebrity užívají a doporučují produkty Dr.Nony

Vyzkoušejte rostlinné výrobky Dr. Nony pro zdraví (všechny se skládají z bylin,vody z Mrtvého moře s achebakterií - tzv. Halo komplex = bioorganominerální komplex chráněný patentem).
Kosmetické přípravky se stávají prostředkem ovlivňující ozdravným způsobem celý organismus (vstřebatelnost účinných látek z krémů a bahna přes pokožku je 75-98 %!) Archeabakterie má vysoce stimulační a regenerační účinky na náš vlastní imunitní systém. Z dlouhodobého hlediska dokáže opravit poškozenou DNA.

Máte 3 možnosti nákupu produkce Dr. Nony:
1. Zákazník za plnou cenu!
2. Zvýhodněný zákazník s registrací v Klubu Dr. Nona (20% sleva).
3. Distributor s registrací v Klubu Dr. Nona (až 40% sleva).

Produkce Dr. Nony s archebakterií působí jako prevence, uzdravuje, regeneruje na buněčné úrovni celý organismus.

O tom ví své česká zpěvačka Eva Pilarová.
izeny.eurozpravy.cz