6 vecí, ktoré vám ráno zrýchlia metabolizmus

Ozvláštnite svoju rannú rutinu nasledujúcimi vecami a činnosťami a uvidíte, že po určitom čase si na ne privyknete ako na samozrejmosť a váš metabolizmus sa rozhýbe.

6 vecí na ranné zrýchlenie metabolizmu Zdroj foto: Shutterstock.com

1. Voda s citrónom

Namiesto umelých citrónových štiav stavte na štvrtinu citróna, ktorú roztlačíte do čistej vody a nápoj, rozbiehajúci váš metabolizmus je na svete. Môžete použiť teplú i studenú vodu, filtrovanú alebo obyčajnú z kohútika, mnoho ľudí obľubuje s citrónom aj perlivú vodu. Pre lepšiu chuť pridajte med, zázvor alebo škoricu.

2. Dve vajcia na akýkoľvek štýl

Vajcia obsahujú značné množstvo proteínu, ktorý vám pomôže udržať dlhší čas hlad na uzde a rozbehne aj metabolizmus. Preto sú vajíčka jednou z najlepších raňajkových možností. Nezabúdajte však na žĺtko, práve to je najvýživnejšie. Skúste ich pripravovať na kokosovom oleji, pridajte špenát, cesnak, cuketu, huby, paradajky či avokádo.


Prečítajte si tiež:

8 potravín, ktoré vás ráno nabudia lepšie ako káva

3. Zelený čaj

Obyčajný nesladený zelený čaj je jedným z najlepších nápojov pre zdravý životný štýl. Nakopne metabolizmus oveľa šetrnejšie ako napríklad taká káva a obsahuje minimum kalórií. Pre zvýraznenie chuti stačí pridať citrón a máte jednoduchý a zdravý nápoj, prospievajúci vášmu metabolizmu.

4. Preťahovanie

Či už je to joga alebo strečing, ak ich budete vykonávať ráno pravidelne a nezabudnete pri tom na hlboké dýchanie, môže to byť perfektný spôsob, ako rozbehnúť váš metabolizmus. Práve skoré ráno je považované za ideálny čas pre hlboké dýchanie. Znečistenie ovzdušia je nižšie a osviežujúca vitálna sila vo vzduchu je v najvyššom bode okolo svitania.

5. Päťminútové poskakovanie

Znie to ako aktivita pre deti, ale poskakovanie má úžasné zdravotné výhody. Zrýchli krvný obeh a tepovú frekvenciu a výrazne pomáha lymfatickému systému, štítnej žľaze a v neposlednom rade spaľuje kalórie. Či už je to na švihadle alebo vonku na trampolíne, výber je len na vás. Pre „nabudenie“ tela si k tomu zapnite aj svižnú hudbu a vaše ráno bude hneď iné.

6. Dvíhanie závaží

Silový tréning je najlepšie vykonávať práve v ranných hodinách. Zdvíhanie závaží dostane telo do režimu spaľovania tukov. Ďalšou možnosťou je praktizovať sériu cvikov zloženú z drepov, rôznych zdvihov alebo stojok.


Prečítajte si aj tento článok:

8 potravín, ktoré vás ráno nabudia lepšie ako káva

Textová Inzercia

Hempoint novy TXT
Plnospektrálny extrakt z kvetov konope vo svojej najprirodzenejšej podobe

Doprajte si prirodzenú kompozíciu všetkých aktívnych látok v ich prirodzenej synergii.