6 vecí, ktoré vám ráno zrýchlia metabolizmus

Ozvláštnite svoju rannú rutinu nasledujúcimi vecami a činnosťami a uvidíte, že po určitom čase si na ne privyknete ako na samozrejmosť a váš metabolizmus sa rozhýbe.

6 vecí na ranné zrýchlenie metabolizmu Zdroj foto: Shutterstock.com

1. Voda s citrónom

Namiesto umelých citrónových štiav stavte na štvrtinu citróna, ktorú roztlačíte do čistej vody a nápoj, rozbiehajúci váš metabolizmus je na svete. Môžete použiť teplú i studenú vodu, filtrovanú alebo obyčajnú z kohútika, mnoho ľudí obľubuje s citrónom aj perlivú vodu. Pre lepšiu chuť pridajte med, zázvor alebo škoricu.

2. Dve vajcia na akýkoľvek štýl

Vajcia obsahujú značné množstvo proteínu, ktorý vám pomôže udržať dlhší čas hlad na uzde a rozbehne aj metabolizmus. Preto sú vajíčka jednou z najlepších raňajkových možností. Nezabúdajte však na žĺtko, práve to je najvýživnejšie. Skúste ich pripravovať na kokosovom oleji, pridajte špenát, cesnak, cuketu, huby, paradajky či avokádo.


Prečítajte si tiež:

8 potravín, ktoré vás ráno nabudia lepšie ako káva

3. Zelený čaj

Obyčajný nesladený zelený čaj je jedným z najlepších nápojov pre zdravý životný štýl. Nakopne metabolizmus oveľa šetrnejšie ako napríklad taká káva a obsahuje minimum kalórií. Pre zvýraznenie chuti stačí pridať citrón a máte jednoduchý a zdravý nápoj, prospievajúci vášmu metabolizmu.

4. Preťahovanie

Či už je to joga alebo strečing, ak ich budete vykonávať ráno pravidelne a nezabudnete pri tom na hlboké dýchanie, môže to byť perfektný spôsob, ako rozbehnúť váš metabolizmus. Práve skoré ráno je považované za ideálny čas pre hlboké dýchanie. Znečistenie ovzdušia je nižšie a osviežujúca vitálna sila vo vzduchu je v najvyššom bode okolo svitania.

5. Päťminútové poskakovanie

Znie to ako aktivita pre deti, ale poskakovanie má úžasné zdravotné výhody. Zrýchli krvný obeh a tepovú frekvenciu a výrazne pomáha lymfatickému systému, štítnej žľaze a v neposlednom rade spaľuje kalórie. Či už je to na švihadle alebo vonku na trampolíne, výber je len na vás. Pre „nabudenie“ tela si k tomu zapnite aj svižnú hudbu a vaše ráno bude hneď iné.

6. Dvíhanie závaží

Silový tréning je najlepšie vykonávať práve v ranných hodinách. Zdvíhanie závaží dostane telo do režimu spaľovania tukov. Ďalšou možnosťou je praktizovať sériu cvikov zloženú z drepov, rôznych zdvihov alebo stojok.


Prečítajte si aj tento článok:

8 potravín, ktoré vás ráno nabudia lepšie ako káva

Marija Magdalena

Dobrý den, můj dotaz ohledně získání úvěru na koupi domu z nemovitosti začal telefonátem, volal jsem do Davidson Albert Company, dnes jsem velmi šťastný a Bůh žehnej Davidson Albert Kontaktní e-mail: {Davidsonalbertloan@gmail.com }

Jmenuji se Marijana, jsem z CHORVATSKA, posledních pět měsíců jsem hledala tu správnou úvěrovou společnost, od které bych mohla získat půjčku, abych si mohla koupit dům, jaký jsem chtěla. Z dlouhodobého hlediska tam byla spousta podvodů, díky kterým jsem jim uvěřil a na konci dne mi vzali peníze, aniž by mi na oplátku něco dali, ani 1 euro na mé jméno, ztratil jsem veškerou naději, byl jsem zmaten a frustrovaný jsem nikdy nechtěl mít nic s online půjčkami, tak jsem si šel půjčit peníze od přítele. Řekl jsem vše, co se stalo, a ona řekla, že mi může pomoci najít úvěrovou společnost, která mi může poskytnout jakoukoli částku půjčky, kterou potřebuji, a za velmi nízkou úrokovou sazbu 3%, také mi řekla, že právě dostala půjčku od odkázali mi, jak požádat o půjčku, jak mi řekla, požádal jsem s nimi prostřednictvím e-mailu: (davidsonalbertloan@gmail.com) , nikdy jsem nevěřil, ale zkusil jsem to a k mému největšímu překvapení jsem dostal půjčku do 24 hodin, nemohl jsem tomu uvěřit, jsem opět šťastný a bohatý a děkuji Bohu, že takové úvěrové společnosti stále existují na těchto podvodech všude, poraďte všem, kteří si potřebují půjčit půjčku e-mailem (davidsonalbertloan@gmail.com). Nikdy tě nezklamou a tvůj život se změní stejně jako můj. Rychle kontaktujte (davidsonalbertloan@gmail.com) ještě dnes a získejte od nich půjčku. Ujistěte se, že pro svou půjčku kontaktujte DAVIDSON ALBERT LOAN COMPANY, protože jsem úspěšně získal půjčku od této společnosti bez jakéhokoli stresu. Navštivte jejich e-mail. (davidsonalbertloan@gmail.com)