Tieto veci by ste rozhodne nemali robiť hneď po sexe

Po tých najintímnejších chvíľach strávené s vašim partnerom sa cítite najviac zrelaxovaná a šťastná a často zabúdate na dôležité veci, ktoré by ste mali/nemali po sexe robiť. Vedeli ste, že intímne utierky v spojení napríklad s lubrikačným gélom môžu spôsobiť intímnym partiám väčšiu škodu ako osoh?

After sex zdroj: Shutterstock.com

Prinášame vám zoznam najdôležitejších činností resp. vecí, ktoré by ste nemali robiť hneď po sexe, ak si chcete zachovať vaše intímne zdravie.

Oddiaľte čas na sprchu

Veľa žien má potrebu hneď po sexe zbehnúť do sprchy a poriadne sa poumývať, ale je to naozaj také nevyhnutné? Okrem toho, že ste náchylné na to, aby ste vyvolali nejakú alergickú reakciu spôsobenú chemikáliami, ktoré sa nachádzajú v sprchovacích géloch, ale použitie mydla môže podráždiť vašu vagínu a spôsobuje aj suchosť najcennejšej ženskej partie. Vagína je samočistiaci orgán, ktorý sa sám zbavuje nečistôt pomocou sekrétov či výtokov, preto sa musíte o ňu starať veľmi dôkladne. Ak nevydržíte bez sprchy, tak sa umyte len čistou vodou, bez použitia rôznych gélov.

Sexy spodné prádlo vymeňte za pohodlné pyžamo

Spodné prádlo, ktoré je vyrobené zo 100% bavlny je vhodné, lebo je priedušné, ale nylon a polyester sú umelé látky určite nie sú tou najlepšou voľbou na spánok. Ak chcete zaujať vášho partnera, kľudne zvoľte sexy prádielko na predohru, ale po sexe ho nechajte tam, kde ste ho počas horúcich chvíľ odhodili. Syntetické prádlo totiž udržuje vlhkosť a ľahko vám môže spôsobiť kvasinkovú infekciu. Preto spite radšej nahá, alebo si oblečte bavlnenú verziu na pohodlný spánok.

Vynechajte horúci kúpeľ

Dať si spoločný horúci kúpeľ s partnerom môže znieť ako perfektný nápad po sexe, ale opak je pravdou. Po vášnivej noci sú vaše intímne partie ako "otvorené kniha", náchylnejšie dostať nejakú infekciu. V horúcej vani ste vystavení baktériám, o ktorých ste ani netušili.

Nepoužívajte vlhčené obrúsky

Ak ste citlivé na rôzne chemikálie ako alkohol, glycerín alebo oleje, používanie vlhčených utierok hneď po sexe spôsobuje nepríjemné reakcie na vašej pokožke ako je začervenanie, svrbenie alebo pálenie. Vhodná alternatíva pre vás je použitie obyčajného toaletného papiera, ak je to nevyhnutné.

Prečítajte si aj: Ako zloženie lubrikačného gélu pôsobí na vašu vagínu