Kozmetické výroby - nebezpečné výrobky

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Lotyšsku a vo Francúzsku.

Ide o nasledujúce výrobky:

1. hlásenie č. 15/17 názov: Pure herbal tooth powder - zubný prášok značka: VICCO výrobná dávka/typ: N41203721, čiarový kód: 8901288021003 krajina pôvodu: India zodpovedná osoba (výrobca): Vicco Laboratories Pvt Ltd. Mumbai 400 012, Bombay, India popis: 100 g, žltá plastová nádoba, viď obrázok Vicco - nebezpečný výrobok Zdroj foto: uvzsr.sk

Vo výrobku bol zistený prekročený povolený limit pre celkový počet mikroorganizmov (4,2 x 105 KTJ/ 0,5 g), čo je v rozpore s čl. 3 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch v zmysle neskorších predpisov.

2. hlásenie č. 51/17 názov: Original Formula – anti-dandruff hair and scalp conditioner - kondicionér na vlasy proti lupinám značka: Sulfur 8 výrobná dávka/typ: Reorder#4321-1 L4321, lot: 13TJ 14280, čiarový kód: 7561043210 7 krajina pôvodu: USA zodpovedná osoba: neznáma popis: 205 g, plastová nádoba so žltým uzáverom, viď obrázok Sulfur8 - nebezpečný výrobok Zdroj foto: uvzsr.sk

Vo vyššie uvedom výrobku na vlasy bola zistená prítomnosť látky Triclosan, čo je v rozpore s prílohu č. 5 (Zoznam konzervačných látok povolených v kozmetických výrobkoch, položka č. 25) nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch v znení neskorších predpisov. Látka nie je povolená do daného typu výrobkov.

Je možné, že uvedený výrobok sa vyskytuje aj v Slovenskej republike.

Databáza výrobkov hlásených do systému RAPEX je dostupná na webovej stránke Európskej komisie -
(http://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/index_en.htm).

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

Dr.Vitamin - zľavový kupón VIANOCE. 5% zľava pre užívateľov Zdravie.sk !

Špecialista na vitamíny, minerály a doplnky stravy. Obchod kde nájdete všetky vitamíny, minerály a doplnky stravy.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.