Rúško sa stalo bežnou súčasťou nášho života. Hoci sa stále nájdu ľudia, ktorí jeho dôležitý význam proti šíreniu ochorení spochybňujú, vedci sa zhodujú na tom, že ide o užitočnú formu prevencie pred ochoreniami.
Zdroj:
súkr.archív
1. Polícia upozorňuje na nepravdivé hoaxy ohľadom nosenia rúška
Na Facebooku sa šíri hoax (nepravdivá a zavádzajca informácia) o nosení rúška, ktorý zobrazuje koláž fotiek ľudí (väčšinou bez tváre) s rozličnými kožnými problémami v okolí úst. Autor hoaxu tvrdí, že uvedenené problémy sú výsledkom nosenia rúška, ktorému ďalej pripisuje aj deštrukciu imunity a vdychovanie oxidu uhličitého. Nosenie rúška nespôsobuje alergiu alebo oslabenie imunity, upozorňuje Slovenská polícia.
Viac sa dočítate v správe: Polícia upozorňuje na tento šíriaci sa hoax o nosení rúšok!
2. Je bezpečné cestovať lietadlom alebo nie? Aké veľké je riziko nakazenia sa koronavírusom v lietadle? Vysvetľujú vedci
Ako je to s prenosom koronavírusu počas cestovania lietadlom? Pomáha, keď cestujúci dodržujú predpísané hygienické opatrenia, sociálny dištanc alebo nosenie rúšok? Tím vedcov z Goetheho univerzity v Nemecku podrobne popísal, ako sa koronavírus zrejme rozšíril medzi rôznymi skupinami cestujúcich počas komerčného letu. Výsledky ich výskumu sa dozviete v nasledujúcej správe.
Viac sa dočítate v správe: Je bezpečné cestovať lietadlom počas pandémie COVID-19? Vedci majú jasnú odpoveď!