Buďte tou najlepšou ženou pre seba! 4 jednoduché tipy, ako to dosiahnuť

Už odjakživa máme my ženy tendenciu podceňovať sa. Naše okolie od nás vyžaduje stále viac, a potreba byť vo všetkom najlepšie a neomylné, v nás vzbudzuje neustály pocit nespokojnosti. Poradíme vám, akými krokmi prispieť k sebaláske a byť na seba právom hrdá.
Medzinárodný deň žien

Zdroj: Pixabay.com

Základom je nemať tendenciu byť dokonalá a mať sa rada. Rola matky, ženy, manželky, výkonnej riaditeľky či milenky je náročná. Z každej strany je vyvíjaný na ženy tlak, ktorý sa im dostáva až tak pod kožu, že pochybujú sami o sebe.

Som dosť dobrá? Mám dostatočný počet aktivít, aby som dostala uznanie od svojho okolia? Robím svoju prácu správne? Som milujúca matka? Navarila som mužovi vhodnú večeru?

Vynára sa nám veľa otázok, s ktorými sa ženy stretávajú denno-denne, dostávajú sa do nepohody a v konečnom dôsledku zabúdajú na seba a svoju podstatu. Hovorí sa, že prv sa musíš mať rada ty sama a potom ťa budú milovať ostatní.

Naučte sa hovoriť nie

Môže sa to zdať na prvý pohľad veľmi ťažké, no pozrime sa pár desiatok rokov dozadu. Už v minulosti ženy bojovali za svoje práva, za rovnoprávnosť a snažili sa dosiahnuť rovnocenné miesto v spoločnosti.

Vďaka tomu o pár rokov neskôr vznikol aj sviatok – Medzinárodný deň žien, ktorý je práve symbolom našej sily, nebojácnosti a všetkých možných schopností, aké máme.

Keď sa necítite komfortne nehovorte na každú požiadavku áno len preto, aby bol druhý spokojný. Môže to znieť sebecky, ale myslite občas na seba.

To, čo dokáže danú vec urobiť aj druhý nechajte na neho. Raz, keď ukážete, že zvládate všetko, ľudia majú tendenciu to využívať. Ukáže silu svojej osobnosti a naučte sa jednoducho hovoriť – nie!

Milujte svoje dokonalé nedostatky

Vekom nám na pokožke a na tvári pribúdajú rôzne ,,spomienky“ toho, čím sme si v živote prešli, takzvané pigmentové škvrny, vrásky či spadnuté kruhy pod očami.

Nie je dôvod sa za to hanbiť či tvrdiť, že už nie sme krásne. Základná krása a energická charizma vychádza aj tak z nášho vnútra. Avšak udržiavať sa v kondícii nie je nikdy na škodu.

Nepotrebujete každý mesiac chodiť 3-krát ku kozmetičke. Stačí vám doma pár pomocníkov, s ktorými svoje krásne dokonalé nedostatky ošetríte a budete sa po každom raze cítiť lepšie a lepšie.

Pochváľte sa

Práve neustály pocit chcieť viac, dosiahnuť v živote viac môže viesť k podceňovaniu samej seba. Pokiaľ sa vám nedarí napĺňať vaše ciele, ktoré sú niekedy nereálne, môže to byť pre vás veľmi frustrujúce.

Poďakovali ste niekedy sama sebe? Pochválili ste sa za menší či väčší úspech? No odpovedajte si sami. Slov vďaky a lásky nie je nikdy dosť.

Rovnako zdravé sebavedomie nebolo nikdy na škodu, práve naopak. Naučíte ľudí, ako si vás majú vážiť a mať rešpekt. Dokonca ním dokážete predísť pocitu vyhorenia.

Nestraťte samú seba

Stretnutia s kamarátkami sa z každo týždňového posedenia pri drinku či káve stali posedenia pri video hovore? Váš tréner sa vám ozýva, kedy najbližšie dáte konečne spoločný tréning?

Aktuálna situácia veľa možností neponúka, ale priznajte si a dajte si otázku či to takto náhodou nebolo aj pred tým. Aj tá vaša obľúbená kniha je už isto zasypaná prachom, lebo nemáte čas opäť si ju otvoriť a nechať sa vtiahnuť do nového dobrodružného príbehu.

Haló! Nezabudli ste tak trošku na seba? Spomeňte si na činnosti, ktoré vytvárajú vašu osobnosť, ktoré vás robia šťastné a hlavne, popri ktorých na chvíľu zabudnete na všetky svoje povinnosti.

Chcieť stále na sebe pracovať a byť lepšia je v poriadku, pokiaľ sa pri tom zastavíte a viete si užívať aj obyčajné ležanie na gauči s pohárom vína. Čas pre seba je veľmi dôležitý a prispejete ním hlavne k svojej psychickej pohode.