Nespavost, sklucenost, stres...choroba?

Príspevok v téme: Nespavost, sklucenost, stres...choroba?
lady24

Ahojte. Som v poslednom rocniku VS, takze riesim diplomovku a vseobecne mam zvysenu mieru stresu. Dlhe hodiny travim za pc, co si odnasa moja chrbtica a postupne mam pocit, ze sa mi zhorsil cely zdravotny stav. Zatialco predtym som bezne uz medzi deviatou desiatou vecer mala co robit udrzat sa na nohach, tak ma to tahalo do postele, teraz som schopna sediet dlho do noci, aj do druhej a nechce sa mi spat. Len pohlad na hodinky ma donuti ist si lahnut, vypnem pc, zaleziem do postele, a NIC. Nemozem spat, prehadzujem sa zo strany na stranu, cumim do stropu... Dnesna noc bola asi najhorsia. Hoci som do postele isla este pred polnocou, zaspat sa mi podarilo az okolo siestej nad ranom. Citila som neskutocne tlaky v hlave, a vzdy ked som zavrela oci, mala som taky panicky pocit, proste akoby strach, ze sa nezobudim, alebo co. Srdcova frekvencia vysoka, v hlave milion myslienok....Kazdu hodinu som chodila na wc, proste neviem, co sa to so mnou robi. Moze toto vsetko sposobovat stres? Nikdy doteraz som nemala vaznejsie zdravotne problemy. Ked toto vsetko skonci (stres s dokoncenim skoly), nechcem pc vidiet aspon na par tyzdnov. Bola by som velmi rada, keby sa nasiel niekto s podobnymi problemami, nech viem, ze v tom nie som sama. Dakujem.

katalinka

nechcem ťa strašiť ale časom zistíš, že stres z ukončenia školy nebol až taký opodstatnený, raz ju dokončíš.. pôjdeš do práce... stres je súčasťou života. Kašli na to, život máš len jeden, rozdeľ si deň 8 hodín na školu- diplomka atď. Zaraď šport, keď ti to nevyhovuje, aspoň prechádzku, vyváženú stravu...nie čokoládové tyčinky a nezmysly.
Všetkého veľa škodí a ak si nedáš na seba pozor ty sama teraz na začiatku, možno budeš musieť neskôr vyhľadať lekára.
Držím ti prsty...naozaj, nie je to až také ťažké, zdravie máme len jedno, život tiež a škôl môžeš ukončiť aj desať!