Smer mojich krokov

Príspevok v téme: Smer mojich krokov
Seriozna999

Ahojte
chcem vás poprosiť o radu. Mám 16 rokov, na budúci rok budem maturovať. Ako to už býva, chcem ísť na dobrú vysokú školu, preč od rodičov, preč z rodného mesta. Z rodnej krajiny. Chcem sa vás spýtať, ktorá krajina má pre mladú študentku najlepšie vyhliadky? V tom zmysle, kde je dobrá životná úroveň, lacné byty, dobré školy, viete ako to myslím, pretože veľmi bohatí nie sme. Zameranie mojej školy by mohlo byť umelecké. Napadlo mi Nórsko, Švajčiarsko, a z dlhej chvíle i Rusko :). Budem vďačná za vaše názory.

uhlie

Pises , ze su tu nizke platy lebo ludia nevedia spolu drzat. Tak sa ta pytam, ze s kym nevies drzat?

Je kopa krajin, ktore kolonie, ani nic podobne nemali a nemaju ani zdroje a maju ovela vyssiu zivotnu uroven. Tak co sa stazujes.

sway

bella1988 len si prekvapila tym neporozumenim suvislosti medzi zivotnou urovnou a ludmi,ktori ju tvoria..Ja tiez nie som nacionalistka;-)A napriklad s jedinym s cim nesuhlasim,je cestovanie za lepsou "zivotnou urovnou" a tym aby vzdelani ludia pracovali na zapade za polovicne platy - lebo je to stale lepsie ako doma.

bella1988

sway,

no vidis tak ja robim presne to iste ako ty :D taktiez studujem na vysokej skole a popri tom tu aj brigadujem....cize sa prizivujem este menej ako ty lebo ty sa prizivujes ako si to ty nazvala na systeme cechov a ja na nasom rodnom slovenskom :D
ved to je v podstate jedno ved kazdy clovek ma svoj nazor a kazdy chce svoj zivot prezit inak a inde a je to kazdeho osobna vec. ja nikomu nejdem hovorit ci je jeho nazor spravny alebo nie lebo kazdy ma svoju pravdu :) ale tak je fajn si vypocut aj za vase ( ine ) nazory

jajka001_

v krajinach ako nemecko, francuzsko, anglicko, usa, bola vzdy vyssia zivotna uroven, maju prirodne zdroje, dlhu historiu, mali kolonie, kde si nakradli, a nemuseli o platy bojovat, je to vec urovne, dopytu a ponuky. tu na slovensku to nikdy take nebude, lebo sme chudobni, zavistlivi,nevieme drzat spolu a nechame sa okradat. sme zvyknuti byt chudobni, a kym vo svete pocituju krizu, my az tak nie, lebo na tuto uroven bytia sme zvyknuti.
uz v davnej minulosti nasi predkovia chodili do zahranicia robit, a vzdy sme boli povazovani za kvalitnych pracovnikov.takze na nas len zarobili.

sway

bella1988 ja studujem a pracujem v CR a uz s mojim priemernym rozumom viem,ze rovnako kvalifikovanu pracu ako robim tu,by som na zapade nedostala.
A ako sa ja zaujimam?Pripravujem sa na podnikanie v danych podmienkach krajiny pracou a studiom.To znamena,ze sa zatial minimalne neprizivujem a som sucastou systemu.A tiez nemam problem rozumiet tomu,co napisal uhlie - akurat s nim tiez do hlbky nesuhlasim:-)

uhlie

jajka,

neviem o akych cudzincoch na Slovensku hovoris. Romovia su slovensky obcania, ako hocikto iny. Ja tu len pisem, ze tie platy si v zahranici museli tiez postupom casu vyhadat a vybojovat, inak by ich nemali. Asi tomu nerozumies, ale aj ked studujes v CR, alebo inde, tak sa len prizivujes na ludoch, ktori v danej krajine odvadzaju dane.