nová Škola - strach

Príspevok v téme: nová Škola - strach
NikaS

Ahojte... Zajtra na stupujem na gymnázium.
A mam hrozny strach ked nato pomyslim je mi do placu.
Bojim sa novych spoluziakov, noveho ucenia neviem ci to zvladnem :-((

prosim poradte mi :
1. Ako si najst novych priatelov ?
2. Ako sa spravat aby si ma ludia v novej skole oblubili ?
3. Ako sa prinutiti k uceniu ??

Dakjjem za odpovede :-*

zuzic

nika aj ja rozmyslam s kym si mam sadnut:D a ked ti mam povedat...najvacsia sranda je ze vsetci idu po dvojiciach len ja idem sama:) no momentalne ma to netrapi ale keby som nemala teraz ine starosti tiez asi umrem od nervov:D
ale hlavu hore bude fajn:) prvy den budu hadam vyhukani vsetci a potom uvidis:) drzim palce:)

NikaS

Ked sa to uz blizi boli ma brucho je mi zle urcite nezaspim :((( ja mam vzdy strasnu yrému :((((

ale dakujem za rady ! Dufam ze o mesiac sa na tomto len zasmejem :)

a este sa vas spytam , s kym si mam sadnut v skole ???? Ked ha neviem vedla koho :-(

Denisa888

Neboj :-) vždy sa najde v triede niekto s kým sa budeš baviť. Aj keď to bude len jedna alebo dve osoby a budete si navzajom pomahať napr kde zohnať nejaku knihu... Ja som sa tiež bala keď som šla na nejake nove miesto prvy krat či to bola, škola alebo praca vždy sa našla aspon jedna osoba s ktorou som si rozumela.

mamZasebou

ja som toho roku maturoval,tiez na gympli, a ked si predstavim ze zajtra o takom case su to uz 4 roky co som prvykrat vstupil do budovy novej strednej skoly tak sa na tom pousmejem. dam ti radu. neukaz na sebe strach ako ja lebo budes teercom a najhlavnejsia rada, nevytahuj sa a bud prirodzena.VYHRAS TO! predvadzanim,vychvalovanim sa neviem cim mozno zapadnes do partie ale budu o tebe hovorit ze sa chvalis alebo klames. niet nad prirodzenost. drzim palce

palicka007

som na tom rovnako ako ty, ibaze ja idem na oa, a tiez neviem ci to tam bude zvladat ale som odhodlana sa pravidelne ucit, takze by to malo byt ok..a tiez sa bojim ci mi padne dobry kolektiv, ci nebudem skalmana, ale aj sa tesim no strach je vacsi..ah bozeee..:(( bude to hadam dobre

zuzic

pozri...ja ta podporim...nikdy nespravis vacsie trapasy ako ja:D a k poslednej..neboj sa ucenia, daj si ho na prvu priecku a budes zvladat. len sa mu venuj poriadne

Copacabana

Ahoj,ked ja som nastupovala na gympel do prveho rocnika,mala som strac zaroven,ale aj radost.teraz som uz v stvrtom rocniku a nikdy by som nemenila ani mojich spoluziakov,profesorov,ani celu skolu a je mi luto ze vlastne uz teraz koncim.tak po 1.,2.Priatelov,aj tych dobrych si najdes tak,ze budes hlavne sama sebou a nebudes sa hrat na nieco,co niesi,to je dolezite.3.Mnozstvo uciva ta prinuti ucit sa,neboj sa :-),ale pokial nemas nejake extra problemy s ucenim,t.j.poruchy,tak to budes zvladat,nemaj strach.Drz sa,uvidis,ako ti potom bude za novou/starou skolou smutno,ked budes koncit :-)

profka

Nika, ked som mala tolko rokova ako Ty, pisala som si dennik. Den pred nastupom na gympel som tam mala napisane presne to, co pises Ty a strasne som sa bala. Teraz som sa nad tym pousmiala, pretoze som nie len vsetko zvladla, vystudovala VS, ale dokonca dnes na tej istej skole ucim. Neboj, nestresuj sa, vsetko bude vpohode. Len bud sama sebou a kamarati sa najdu! A pokial ide o to ucenie, je to len na Tvojej pevnej voli a dobrej motivacii. Casto priemerni, ale snazivi studenti dosiahnu viac, ako nadani lenivi. Uvidis, ze po par mesiacoch sa nad dnesnym strachom len zasmejes. Drz sa! :-)