Ako prežiť prvý ročník VŠ?

bibi123

tak nech Ti je motivaciou, ze ked dostudujes, tak si budes vediet namiesat taky koktejl, ze Ti za 2minuty narastie 3x tolko vlasov, kolko na hlave mas:O)))
zaciatky su tazke vzdy, ja som mala cele studium zajacie umysly, ale premohla som sa a teraz si uz pisem titul a je to sakra dobry pocit, ze normalne rozmyslam, ze si ho rozmnozim bud PhDckom alebo MBAckom...:O)))

delphia

uplne Ta chapem. dcera je tiez prvacka na VS a denne ju musime povzbudzovat a podporovat psychicky.
vcera som jej povedala, ze sa nahram na kazetu a nech si to pusta denne, lebo vsak nestiham jej kazdy den dookola zo iste zdoraznovat a vysvetlovat :D

takze: hlavu hore, kazdy zaciatok je tazky a ty to mas o to horsie, ze si prec z domu. ale aj to ma svoje "caro" a uvidis, ze casom sa budes smiat na tom, z coho si si robila starosti. co sa tyka ucenia- je to rozdiel, predsa si na VS a je toho omnoho viac ako doteraz, ale neje sa ziadna kasa taka horuca ako sa uvari :))
si mlada, prezivas najkrajsie roky svojho zivota a preto sa netrap a skus najst pozitivne stranky sucasnej situacie. casom ked si najdes kamaratov a zvyknes si aj na intrak tak to uz bude lepsie. zbytocne sa nestresuj a neber az tak vazne veci ktore ta teraz desia. neboj sa, vsetko bude ok. drzim palce a neber to tak vazne!!!! vidis, ze ti padaju vlasy a na zdravie stres posobi velmi zle.

soffa

aky iny jazyk.?hlavne ze rozumies,,stres by bol keby si bola v krajine,kde by si zo zaciatku nerozumela nikomu ani slovo,neboj,prezijes,aj iny menej sebavedomi prezili ,a aspon sa stanes otukanejsou.tak vela zdaru;-)

kikusa33

zachovaj pokoj :) stresom nevyriesis nic. neber to tak vazne. vsetci to prezili, prezijes to aj ty. A o rok uz na nejaky stres ani nepomyslis, zvyknes si. Chce to trosku casu, je to zmena, ale pojde to, uvidis.