zavist ci co?

Príspevok v téme: zavist ci co?
ach jaaaaj

Chcela by som vediet vas nazor. Pred 3 mesiacmi sme sa rozisli s priatelom, ale nadalej mi kazdy den aspon 2 hodiny volal, pisali sme si a tak, proste sme ostali naj kamosmi...Obaja sme boli nezamestnani...No zrazu teraz mna prijali do zamestnania, a to bol tento byvaly najprv pohode volal mi nadalej. No ako som podpisala zmluvu v praci a odhlasila sa z uradu prace je divny...Uz mi od vtedy viac nevolal, a to su 4 dni. A vcera som z neho ostala uplne v soku...Sme si pisali na nete, a zrazu mi napisal, ze on este v zivote nic nedosiahol, ze ja uz mam pracu, ze mi je super, ze si s nim uz ani pisat nebudem, a ze ide off, ze kasle na vsetko...Tak som mu hned napisala SMS aby prisiel na net ze som mala v praci hrozny den. Tak prisiel na nete som mu vysvetlila co sa mi v praci stalo, a zrazu same smejliky a ze ako dobre ze zajtra si pospinka rano a pod...A ked som mu napisala, ze ako mu zlepsilo naladu, ze som mala zly den, tak mi normalne napisal, ze ano zlepsilo mi to naladu...
Je toto normalne?Aby kamaratovi zlepsilo naladu ze ja mam zlu naladu ze som mala zly den?Ja vazne nechapem..Ako tymto u mna uz zrejme skoncil, aby miesto utechy mi napisal ze mu moj zly den zlepsil naladu...Ale je normalne aby kamaratsvto skoncilo kvoli tomu, ze si jeden najde pracu a druhy je nezamestnany?

ta3

Ach jaaaaj,
ja to tentokrat vidim uplne odlisne od Teba a aj vsetkych, ktori reagovali a vidia v jeho spravani zavist. Ja si to nemyslim, ze ide tu o zavist.

Je pekne, ze ste ostali priatelmi, aj ked ste sa rozisli, to sa nestava casto

... A vcera som z neho ostala uplne v soku...Sme si pisali na nete, a zrazu mi napisal, ze on este v zivote nic nedosiahol, ze ja uz mam pracu, ze mi je super, ze si s nim uz ani pisat nebudem, a ze ide off, ze kasle na vsetko...
v tejto jeho reakcii nevidim zavist, ale akysi komplex menejcennosti, ze on este v zivote nic nedosiahol, ze Ty uz mmas pracu a on stale nie, mysli si, ze teraz uz Ti nebude dost dobry ani ako kamarat, kedze Ty uz pracu mas, jednoducho to nevnimam ako zavist voci Tvojmu uspechu, ale ako komplex z toho, ze sa mu nedari

...Tak som mu hned napisala SMS aby prisiel na net ze som mala v praci hrozny den. Tak prisiel na nete som mu vysvetlila co sa mi v praci stalo, a zrazu same smejliky a ze ako dobre ze zajtra si pospinka rano a pod...A ked som mu napisala, ze ako mu zlepsilo naladu, ze som mala zly den, tak mi normalne napisal, ze ano zlepsilo mi to naladu...
ani toto nevnimam ako skodoradost, ze si mala zly den, skor to citim, ako uspokojenie v jeho situacii, je nestastny, ze nema pracu, ale tym, ze si mala v praci zly den, tym si trochu zjemnila jeho zly pocit z nezamestnanosti, mozno si prave povedal, dobre, nemam pracu, ale na druhej strane aspon nemusim prezivat to, co sa stalo mojej priatelke a ani nemusim vstavat kazde rano do prace, myslim, ze tymto sa trochu utesoval v tom jeho zlom postaveni a Tvoj zly zazitok u neho vyvolal pocit miernej radosti, ale opakujem nie z toho, ze sa Tebe nedarilo, ale ho trochu potesilo, ze predsa je nieco aj pozitivne v jeho postaveni ako nezamestnaneho, co mu aspon mierne zlepsilo naladu

Ja ako nezainteresovana s urcitym nadhladom mam tento nazor, preto by som bola rada, keby si sa nad nim trochu zamyslela a skusila porozmyslat, ci predsa len tak trochu nemam pravdu, lebo v tom pripade mu krivdis a zbytocne by si zrusila inak pekne kamaratstvo, co by bola skoda, lebo v dnesnej dobe dobrych kamaratov je ako safranu

lost

jajka001_
svata pravda :)
niekto zije z toho ze sa niekomu nedari, aj tak sa da :D
a mozno je to genialna taktika...

lost

zavist?
toto? :)

ehm... nic v zlom, ale toto je tak z 90% normal :D

ale teraz vaznejsie :)

Mnoo, existuje zopar ludi, ktori su "nie normalny" vzhladom na nas pohlad / skusenosti / zivot..
Mozno to ani nemysli v zlom, ale ma taku povahu, ... uz som sa stretol s takym typom cloveka, i ked nie velmi v realite, ale obcas sa nejaky clovek najde, co nedokaze pochopit ze niekto ho jednoducho "predbehol". Vobec nechcem naznacit ze ti ludia su blbi alebo co, mozno sa im len nedari lebo maju SMOLU, alebo este len cakaju na stastie a su z toho proste "na dne" (spomenme si na nase zle casy, ake zle to bolo, i ked nebolo treba sa takto spravat), hold niekto ma asi slabsie nervy a praskne aj takto..
avsak mozno by sa mal uvedomit, pretoze to bude len a len pre jeho dobro, ktovie ako ho to naucit, alebo ci vobec zacat :)

celkom ho aj chapem, ale asi to nebude jendoduche a rychle mu "vtlc" do hlavy aby si vsimal svoj zivot a nezil zivot inych, resp aby sa tej zavisti zbavil.. ktovie ci je to vobec mozne, ale skor by som stavil na moznost ANO...

jajka001_

sak ho potes kazdy den tym ze sa ti nieco pokazilo :)) co nespravis pre kamosa. niekto si potrebuje zdvihnut sebavedomie takto.

anjelik9

mne dojde ako malé decko že dakomu je smiešne ked padne na hubu bo waaaw dobre sa na tom baví ale že je to jeho kamoš a zodere si hubu tak to ho nefascinuje ale potom nech sa nediví ked sa to stane jemu a niekto sa bude správať tak ako on vtedy

consull

závisť - klasická slovenská vlastnosť. Známym pri povodniach poškodila voda dom, museli ho nechať zbúrať. A ľudia z dediny im závideli, že boli v telke!!!!

soffa

jasne ze zavidi..ze budes mat uz svoje peniaze(vyplatu)...kym on sa doma nudi a je bez financii.ale tak to chodi v zivote.ja mam tiez teraz akurat dovolenku a som rada ze si pospim,lebo som mala to stastie ze po skole som sa hned zamestnala a makam uz 11 rokov...ale nemenila by som.,podla toho ako pises,a co pises,si asi este velmi mlada....a priatela ignoruj,predsa priatel sa netesi z toho ak sa ti nedari