roboticky vysava, oplati sa kupit ho?

Príspevok v téme: roboticky vysava, oplati sa kupit ho?
milli11

Rozmyslam, ze by som rodicom pod stromcek kupila roboticky vysavac. Ale asi s tym, ze nech to pocitaju aj ako darcek na narodeniny a meniny za cely nasledujuci rok.
Viete, ktory myslim, taky okruhly, ten, co sam vysava a vraj sa vyhyba prekazkam. Oplati sa kupit? Nebudu to len zbytocne vyhodene peniaze sa vysavac, ktory sice sam chodi, ale vysavanie nnestoji za nic?
Vdaka.

ean

u mna naj naj iRobot Roomba super vysava a super prelesti podlahu mozem len odporucit ma nadstandardné funkcie a prislusenstvo v základnej vybave

Deee

mne sa roomba este ani raz nepokazila, nemam s nou ziadne problemy, co sa tyka tych troch druhov ja mam tusim 581, vacsinou cim vyssie cislo, tym by mal byt vysavac "vykonnejsi", resp. viac funkcii, my mame tu casovu nastavitelnost, dialkove ovladanie, nahradne kefky aj filter a tiez tri majaky na navigovanie po dome, bolo to uz v zakladnej vybave, myslim, ze nizsie rady toto vsetko nemaju, ale zase je tam moznost dokupenia, bezne v nay-ku sa da k roombam zohnat vsetko, ale pokial mate domaceho milacika skusila by som roombu pet

milli11

Scoobu (aspon zatial) netreba, podlaha je len v kuchyni a na malej chodbe a tolko pozmyvam. Ale ta rumba pet (navrhnuta aj na zbieranie zvieracich chlpov) ma zaujala. Nasla som tam 3 druhy, 532, 534 a 563. Len som nikde nenasla, ci je tam rozdiel v efektivite vysavania medzi nimi? Alebo, v com je rozdiel, okrem ceny?

Deee

bibi urcite mam scoobu :-) velka modra...cika vodu...:-)
no my uz ked sme zariadovali dom, sme podvedome rozmyslali, co bude ked budeme upratovat (teda ja), v kuchyni i hale mame matnu dlazbu s tenuckymi pruzkami tej istej farby, poobede nam tam dopada slnko a ziadne smuhy tam nemame, celkovo na tej dlazbe nevznikaju smuhy...
co sa tyka roomby vdaka nej mi ostava cas na lestenie kupelne a umyvanie garaze, tam mame dobermana-bordelara a po nom treba pratat kazdy den...keby sme dole nemali aj auta pustila by som roombu aj tam, ale stale je tam nejaka voda a kamene z kolies aut tak ju nechcem zabit. Inak roombu aj scoobu pustam len ked nie sme doma, teda hluk nam ozaj neprekaza :-)

cup-cup

Moja sestra ho majú a nevie si ho vynachváliť. Má dva. Jeden vysáva a druhý tuším vymýva. Kedže sú do večera v práci a večer sa jej už nechce upratovať, tak si nastaví na určitú hodinu to vysávanie a keď príde domov, je poriadok. Keďže majú v dome psa, tak sa im to dosť hodí. A áno, je pravda, že sa to vyhýba prekážkam a keďže je to nízke, v pohode to uprace aj pod gaučom a kuchynskou linkou, kde sa s normálnym vysavačom ani nedostaneš.

milli11

Ved o to prave ide, menej namahy pre cloveka. On vysava a ja zatial mozem utierat prach.
Este cakam, ze vymyslia nieco na zehlenie odevov. Predstavujem si to asi takto. Oblecenie, ktore chcee vyzehlit, napriklad koselu, date na urcitu figurinu. O niecom takom som kdesi aj citala. Ta vplyvom tepla vyzehli vasu koselu za par sekund. Problemy vsak vidim vo velkosti figuriny, inu velkost nosi zena, muz, deti, babatka.
Napady by boli, len najtazsie je prejst tu cestu, ked si na vas vsetci tukaju celom. O to vacsia radost je, ked si to potom mozete kupit.
Napriklad, ked som bola mala, casto sme sa hrali s nejakymi kockami, ze su to vysielacky a ja som si predstavovala, ze take nieco vazne mam a vazne to funguje.
A pozrime, o asi 15 rokov neskor, zrazu mam mobil. Mozem teda povedat, ze sa mi splnil detsky sen.

perfiska

milli11 ak myslis, ze rodicov to potesi, tak preco im neurobit radost a mamke neusetrit pracu? Moja mamka upratuje velmi rada a je narocna na poriadok, neviem, ci by bola s roombou spokojna:)
My mame 300 stvorakov a skor ako nad roombou uvazujem nad upratovackami, ktore by chodili raz za tyzden. A mala by som aj poutierany prach aj vycistenu kupelnu. To mi zaberie ovela viac casu ako vysavanie.

milli11

Inak, nasla som na nete nejake tieto vysavace s nazvom irobot pet a tie vraj povysavaju aj chlpy po zvieratach, tak idem ich viac studovat, porovnavat a rozmyslat, ktory chcem. Boze, ja tak milujem, ked sa spoji prijemne s uzitocnym.