Zaľahnutie a bolesť ucha

anuca

Dobre rano,ja mam tiez problem so zalahnutym uchom uz tyzden si vstriekam antibioticky spray ktory mi naordinoval lekar,bolesti sa zmiernili ale zalahnutie sem tam pichanie trva je to velmi neprijemne lebo som polohlucha na prave ucho.Bola by som rada co si pocat dalej nakolko som v zahranici a tu tieto problemy riesi prakticky lekar.

maxo11111111

ahojte mam zalahnute v lavom uchu,hrozne bolesti,pichanie v uchu.zalahnutie neprestava,silne zalahnutie.momentalne som v zahranici tak lekarska pomoc nie je aktualna.poradte mi prosim vas co skusit od bolesti sa odbremenit a aj od zalahnutia.dakujem,.

Lolka

ak mi praskol bubienok ked som fukala sople, ale nebolí ma teraz aj pocujem len niekedy ma zabolelo, moze to mat následky v budúcnosti?

Ivka 1

To iste je velmi dobre robit s aloe firstom, kazde rano vystriekat hrdlo,usi a nos. Su navzajom prepojene.
Vyhnes sa tak nadche , bolestiam hrdla a aj bolestiam usi.

house

Ja osobne som mal tiez podobne problemy s usami robili mi vytery bral som vselijake antibiotika a problemy nie a nie prestat vlastne ani neprestali ale
navrhol som si sam terapiu denne rano po cisteni zubov si vezmem vatovu tycinku a obe usi si vysistim s obycajnou alpou a cely den ma nic nesvrbi dobre pocujem a netvori sa mi vobec maz, doporucujem to .

RNG

Hlieny, usny maz ocny maz slzy atd, to su vsetko obranne mechanizmy tela, ktorymi sa brani proti prieniku mikrobov a zaroven ich nimi odplavuje, pripadne aj nici.

andrea777

no ano, vlastne u mna bolo zalahnutie sposobene len zvysenou tvorbou usneho mazu.. a vzdy ked som mala zalahnute v uchu som citala v tlak az bolest.. ale tak ten doktor by snad vedel co treba robit.

RNG

adrea,,preplachnutie usi sice zlepsi sluch docasne, ale neadresuje pricinu, mikrobialnu nakazu vo vnutornom uchu
Takze sa to spravidla vrati a moze napadnut aj statokineticke ustrojenstvo, tj stratis rovnovahu, alebo ine problemy.
Nakazy treba adresovat a vyhubit.

andrea777

ked som bola mensia, casto mi zaliehalo v usiach... jednoducho treba ist k nosno-krcno-usnemu (neviem presne ako to je) doktorovy a on usi preprachne.. nie je to nic hrozne a sluch je potom o 100 percent lepsi :)

RNG

par kvapiek roztoku GSE do kazdej nosnej dierky niekolkokrat denne pomoze najviac. Popritom by som pil aj roztok GSE(60 kvapiekm na liter vodu a bral aj oreganovu olej 3x2 kapsule tj 3x30 mg=3x1 kvapku cisteho oreganoveho oleje alebo 3x2 kvapky Candiminu.
Pomaha brat aj 2x600 mg NAC(acc na Slovensku), ktore odhlienuje podobne ako oreganovy olej ale nema antimikrobialne ucinky ako zlozka oreganoveho oleja z divokeho oregana, carvacrol.