Žihľavový odvar na vlasy

iloro

Ahojte kajka123 mam odpoved uz od mala mam dlhe vlasi je to tradicia unas mat dlhe vlasi taze musim sa snazit mat co najdhsie vlasy a samozrejme sa o ne dobre starat ..na dlhe vlasi ..je podmienka ...nie casto sa umivaju pre dlhe vlasi je dobra vlastna masnota ...a ked mozem napisat aj ked smrdia a su spinave ze citis tak este to nechaj ...kazdu nedelu umivam vlasi ..ked vidim ze ich mam trosku rostepene tak ftedi ich ..podstrihnem ale aj to len asi trosku konceki a to je vsetko .no striedam sanponi no najlepsi je zihlavovi ..sanpon .ale aj z pantene...ale fakt hovorim od spini rastu vlasy taze asi tizden si ich neumivaj pokial niesu mastne ani po tizdny este ich nechaj

kajka123

Včera som sa ostrihala a velmi zo lutujem... Chcem aspoň o 3cm dlksie vlasy... Chcem ich už 1. Jula lebo idem na dovolenku a chcem mat dlhe vlasy... Tak prosiim co mi pomoze na rast vlasov?

hanka9

V neskorej jeseni zbieram koren lopucha a zihlavy
-opucovane a nakrajane, resp. rozdrvene to dam do liehu (50-60%) a necham 14 dni luhovat za kazdodenneho pretrepania
-precedim a mam zaklad ktory uschovam
-no a pri aplikacii na vlasy dam jednu pol. lyz. z tinktury, rozriedim vodou
-pridat sa moze (nie je podmienkou) aj par kvapiek oleja, ci vona atd., ako kto chce
P.s- no a tinktura sa uziva aj vnutorne.

Miriam2412

Najlepší je koreň zo žihľavy, ale taktiež sú dobré, už spomenuté, listy zo žihľavy, nechať chvíľu povariť, a potom asi 10 minút nechať lúhovať. A tým odvarom oplachovať vlasy po každom umytí. Na vypadávanie vlasov je tiež výborný kokosový olej, samozrejme pri pravidelnom používaní. Ja ho mám a som veľmi spokojná. Tiež pomáha proti štiepeniu končekov.

Marienka29

Milé slečny,
som kaderníčka už nejaký ten rôčik. Od Dixi šampónu a tých prelivov, ti popolavá blond zozelenie, iba ak si to necháš na vlasoch dlhšie ako 3 minúty :) Takže s tým šampónom si vlasy umývaj rýchlo :) Kedysi som bola blond, teraz mám čokoládovú hnedú. Dobrý je na rast aj Cappilan z lekárne (10€ stojí) je taký na výber šampón, kondicionér, alebo sú aj ampulky. V prípade ak chcete nejaké rady, kľudne mi píšte na mail maja.malikova@centrum.sk

alic3

j.a.> no neviem, kam by som ju chodila v bratislave hladat a ked ju budem mat v zahrade, aspon budem mat istotu, ze je nezavadna. a dik za recept. :)

j.a

alic3
pestovat zihlavu?:P..prepac,ale zihlavu mas predsa na kazdom rohu:P
Najlepsi je koren,no ja na korene nemam nervy,pootrhujem listky a netreba sa mi s tym piplat.Aj tie su velmi dobre.No a priprava je jednoducha,zalejes horucou vodou,nechas vyluhovat a prelejes si tym vlasky.
a dixi sa da kupit ozaj vsade,maju ho aj v DM dokonca.

sampon

pripájam sa aj ja k tomu že dixi šampon je super :) jedine nema nijaku čarovnu voňu ale to mi nevadi :)) a žihlavový odvar krásne spevní vlasy