zapal pluc

Príspevok v téme: zapal pluc
riki 167

možem poprosit o radu dna 17.2.2011 mi obvodny lekar urobil odberi krvi na zaklade toho usudil hospitalizaciu na inf .že mam zapal pluc . z tohoto vyroku som zostal zaskočení a odmietol som ist do nemocnice ale po dohode že ak mi bude horšie pojdem . po odbere moje hodnoty boli-FW 7/HOD CRP 37 LEUKOCITY 7,8 ERYTROCITY 5.2 HEMOGLOBIN 156 HEMATOKRIT 0,458 STR.OBJEM ERY 91,2 TROMBOCYTY 240 LYMFOCYTY 0,163 NEUTROFILY 0,708 MOžETE MI DAT VEDIET čI SA MOžE NIEčO VAžNE SOMNOU STAT HORUčKY MI KOLíSJU RAZ 38,2 POTOM 37,5 JE MOžNE SA S TOHO DOSTAT NA ZAKLADE ANTIBIOTíK AMOKSIKLAV .V minulosti som prekonal hepatitydu B pred 6 rokmy a bojim sa o moju pečen ktora už raz bola na trištvrte zničena .Tak teda čo je lepšie antibiotika alebo infuzia ?stale váham ist do nemocnice poradte mi prosím .....

sovičkaE

natalia123,prepáč,tvoj príspevok je naozaj smutný,ale pousmiala som sa nad názorom,že po prilahnutí tej časti hlavy,ktorá bola postihnutá sa sestrenica zausila...To sa proste nedá!Neviem kto ti podal takúto dezinformáciu,ale ako sa hovorí "neznalosť zákona ťa neospravedlňuje" tak ja musím povedať,že je neospravedlnitelné nevedieť kde je mozog uložený (v lebke-kosť!) a teda nemôže dôjsť k jeho slačeniu.

sovičkaE

Riki167:Neverím,že na základe iba odberu krvi usúdil,že ide o zápal plúc.Som si istá,že okrem gtoho ťa popočúval a tam to zjavne počul čo sa deje.potom samozrejme teploty ktoré máš a jedno s druhým keď si dá človek do súvislosti tak je to jasné.Každopádne máš šikovného obvoďáka! Odxporučil ti hospitalizáciu hádaj prečo...nuž ako uvádzaš,v minulosti si sa liečil an Hep,takže užívanie antibiotík v tvojom stave a ešte aj teploty by bolo bezpečnejšie pod dohladom zdravotníkov. Neviem ako dlho užívaš amoksiklav a ako kolíšu teploty.Pokial po troch-4 dnoch ešte stále vystupuje teplota nad 38 mal by si zvážiť hospitalizáciu a teda určite ti tam dajú iné atb,alebo navšív obvoďáka a prehodnotte atb či netreba zmeniť za silnejšie.

natalia123

Urcite chod do nemocnice, ked ti do lekar poradil. Nie je s tym sranda. Zapal pluc treba uplne vyliecit, inac v tebe moze zostat vyrus, pri nedoliecenom zapale. Moja sesternica prednedavnom zomrela na nasledky zapala pluc a zapala priedusiek zomrela z vecera do rana...dokonca sa ani necitila zle...proste mala v sebe taky virus, ktory postihol aj urcitu cast mozgu a ona kym spala, tak si prilahla tu stranu hlavy, udusila sa a zomrela... Preto ziadnu chorobu urcite netreba podcenovat...