Čo je normalne pocas tehotenstva?

Príspevok v téme: Čo je normalne pocas tehotenstva?
sewie

Potrebujem radu, kamoska(19) je tehotna a ja sama deti nemam takze nie som o moc mudrejsia, snazim sa ju dokopat ist k doktorovi, ale momentalne obe studujeme v Holandsku a ona chce cakat az do maja nez pojde naspat domov...tak v pripade ak ju k tomu doktorovi nedotlacim chcem sa spytat, ake "priznaky" a obtiaze su v tehotenstve normalne...okrem rannych(celodennych) nevolnosti...momentalne pocituje akusi bolest v bruchu, ze ako ked sa clovek preje....chcem len vdeit co je normalne a kedy sa treba zacat obavat-je asi v 6tom tyzdni

titi...

Boleli mi prsia/predtým nikdy/,chodila som skoro ráno do práce,vstávala som o 4-ej,takže ráno taký blbý pocit ale vracať som nevracala,tuším do 12-ho týždna som tak menej jedla nechutilo mi až tak moc.Ked som sa vrátila domov bývala som unavená,niekedy som sa cítila akoby som mala zimomriavky,žiadalo sa mi ľahnuť,tak som asi hodinku alebo pol pospala.Okrem toho nič.Dýchavičnosť som nemala,ale na začiatku som schudla trošku,akože som jedla ale nie s takou chuťou.Kríže brucho neboleli viac ako ked som mala menzes.Asi to je všetko. Presne to isté sa zopakovalo aj druhýkrát.

Deee

U mna nevolnosti, od piateho tyzdna, ani jest ani nejest, len som sedela, plakala a nevedela co so sebou, aby mi uz bolo lepsie, dalej unava, clovek nevladze, nic sa mi nechcelo, dychavicnost,vyjst na poschodie pre mna bol hotovy zazrak, zavraty, no a o dalsich 6 tyzdnov mi to vsetko postupne odchadzalo...

blondula

ja som mavala neznesitelne krce a bolesti v boku :-(((( zevraj sa zväcsovala maternica .... ani by ma vo sne nenapadlo,ze take "porodne" bolesti to mozu byt.... :DDD

sewie

diki moc:) moc mi pomahate, snazim sa ziskat rady kde sa da a pomoct ako najlepsie viem, musela prestat fajcit tak som prestala s nou nech ju zbytocne nepokusam...:) cele je to sice teraz take divne a vela planov co sme mali uz neprichadza do uvahy, ale pre mna je najdolezitejsie nech su obaja ok...

lenca45

Za zaciatok tehotenstva sa povazuje prvy den poslednej menstruacie - tak nech si to skusi prepocitat. V 10tt sa uz zvycajne robia prve vysetrenia, ci je babatko zdrave, preto je fajn ist k lekarovi skor, aby vcas mohol zistit, ci sa nahodou nejedna o mimomaternicove tehotenstvo. Bolest v brusku (napr. ako pred menzesom) je normalna, casto sa pridava unava, spominane vracanie, bolest prsnikov. Povzbudzuj kamosku, bud jej oporou, obcas moze byt z toho rozladena, najma, ak mimi este neplanovala. Ale ono sa to vzdy utrasie a bude dobre. Nech je vela vyvazenej stravy, dostatok tekutin atd. - je o tom vela clankov. Dobre ti poradia aj maminy na modromkonikovi :)

jajka001_

máj je o tri týždne, takže to nie je daleko, ale aj tak by mala ist na prehliadku, pre istotu. ja som ziadne priznaky nemala v prvych mesiacoch, ani nevolnost, len stratu menzesu. mozno nejake slabsie pocity tlaku v bruchu ako pred menzesom.

netehulka

Mala by ist aspon na sono, aby sa potvrdilo maternicove tehotenstvo a nie mimomaternicove. Mna tiez pobolievalo brucho, mala som az krce a bola som na sone v 6 tyzdni.