Antikoncepcia Karhla

Anna K.

Karhla je prva antikoncepcia, ktoru som zacala uzivat. Uz je to 7 mesiacov. Nemam ju s cim porovnat, ale problem sa u mna nevyskytol ziadny. Gynekologicka mi ju odporucila z toho dovodu, ze nezdrzuje vodu v tele. Co by som aj s inou vykryla, nakolko sportujem a zdravo sa stravujem.

Barboret56

Dobry den, uzivam Karhlu a chcem sa spytat ako to je s pitim napriklad nealkoholickeho piva. Poskodi ucinky? Nepijem ho kazdy den iba raz za cas.

escap

Nikusinka, si psychicky veľmi poznačená - potratom. Tvoje problémy pri užívaní antikoncepcie nemuseli byť z tých tabletiek, ale mohli byť práve psychického pôvodu z dôvodu neprimeraného strachu z otehotnenia. Stále sa asi bojíš, že sa to zopakuje, že otehotnieš a budeš opäť v tej hroznej situácii, ktorá ťa dohnala k interupcii. Možno k tomu vnútri cítiš, že interupcia bolo nesprávne rozhodnutie.

Mala by si prijať viacero faktov. Prvým je, že počatie dieťaťa je úplne prirodzeným dôsledkom sexuálneho života s mužom. Nie je to nehoda či nešťastie, ale niečo logické a prirodzené, pretože práve pri sexuálnom styku sa spermie muža dostávajú do tela ženy a snažia sa oplodniť vajíčko, ak bolo uvoľnené. Takto to jednoducho funguje. Iným prirodzeným spôsobom žena k dieťaťu nepríde, len po tom, čo mala sexuálny styk s mužom. Prijmi tento fakt.

Človek je človekom od počatia. Preto je interupcia zlá, lebo usmrcuje ľudskú bytosť. Takú istú ľudskú bytosť, akou si už bola aj ty v lone svojej matky vo veku tvojho dieťaťa.

Ani pred potratom ani teraz sa necítiš na dieťa pripravená. Napriek tomu spávaš s mužom rovnako ako pretým. Máš strach lebo vieš, že podstupuješ rizikové správanie, ktoré môže viesť k počatiu dieťaťa - a raz sa ti to už aj stalo. Existuje len jediný spôsob, ako sa vyhnúť zopakovaniu tejto situácie - a to je zdržať sa pohlavného života. Toto však sa neprijíma ťažko..

Ako stovky a tisíce iných žien v podobnej situácii hľadáš kompromis, ktorý by ti umožnil spávať s mužom a zároveň sa vyhnúť tehotenstvu. Takto to však nefunguje. HAK nie je 100%-ná a existuje dosť žien - písali aj tu na fóre, ktoré otehotneli aj s HAK. Netreba sa tomu čudovať, ak si človek uvedomí, ako HAK funguje. Má 3 účinky, 2 pred počatím (otehotnením) a jeden po ňom, ak tie dva zlyhajú. Ten tretí je potratový - ak sa nepodarí tabletkám zabrániť počatiu, nového človeka usmrtia. Je to raný potrat, o ktorom žena ani nevie. Vo svojom výsledku je však rovnaký ako interupcia - počaté dieťa sa nenarodí, len zomrie skôr - nie do 3 mesiacov od počatia, ale po pár dňoch po počatí.

Priznaj si, že nie je v tvojej moci - okrem rozhodnutia nespať s chlapcom - zabrániť tvojmu strachu z tehotenstva - lebo je logický a k tehotenstvu naozaj môže dôjsť - aj pri použití kondómu. A prijmi aj to, že ak sa rozhodneš spávať s chlapcom a otehotnieš, jediným zodpovedným a morálne správnym riešením situácie je dieťa prijať a vychovať. Žena nemôže netrpieť, ak ide na potrat, lebo tým zrádza samú seba, svoju ženskosť, ktorá dosahuje vrchol v darovaní života. Telo ženy je stavané a stvorené na to, aby bolo kolískou života, nie jeho hrobom. Povedz nie smrti a odteraz už nech tvoje telo a krása ženskosti slúži len životu ...

Pre tie, ktoré podstúpili potrat a trpia postabortívnym syndrómom, je tu nádej a pomoc:

rachel.rodinabb.sk

Nikusinka

Ahojte. Chcem sa s vami podeliť o moju skúsenosť. Po interrupcii pred polrokom som zacala uzivat antikoncepciu Karhla. Zo začiatku žiadne problémy, časom mi začalo bývať nevoľno, mala som neustále stresy či nie som tehotná, ale menstruaciu som dostala vzdy pri sedemdnovej pauze na 4tý deň. Vždy mi odlahlo. Neskor som zacala mávať to samé, depresie, bolesti hlavy, nauzeu (pocit na zvracanie), a parkrat som aj zvracala aj ma preháňalo. Myslela som.si, ze je to všetko spôsobene stresom tak som pokracovala s uzivanim dalej. Vedlajsie ucinky stale.neustupovali tak som sa po pol roku rozhodla.ju vysadiť. Cítim sa teraz oveľa lepšie, o 7 dni mam dostat menstruaciu no bojim sa ze nepride. Sex s priatelom som mala ale s ochranou, konkretne s kondómom. No aj tak su tu tie stresy ktore pretrvavaju od interrupcie. :(

beata.k

Dobrý deň,
predám antikoncepciu KarHla 1x21 tab. v krabičke + návod. Dátum expirácie je 12/2016. Cena: 5 € + poštovné.

dadka266

ahojte.Ja som mala karhlu 5 mesiacov a z nej sa mi vytvoril zápal močových ciest ktorý pretrvával 6 mesiacov a potom som bola ešte dalších 6 mesiacov v oslabenej imunite! Katastrofa. Obvodná aj urológ sa zhodli že to je z nej a je to písané aj vo vedľaších účinkoch.Ju už nikdy viac. Potom som brala diane-35 vyše roka a totál super :) no problem a žiadne akne

Agenesa

Ahojte ak niekto che mám na predaj 1 blister KarHly 5€ + pošta. Ja osobne s ňou skúsenosti nemám a po tom čo som si prečítala asi zostanem pri Jeanine aj keď som pribrala a som trocha náladová :D
E-mail: Tichaa3@gmail.com

afrodita

Nema niekto problem so zvlhnutim ? beriem antiku asi 3 roky, mam 25 a citim sa ako 60-rocna po menopauze tam dole .. :/