Zapachajuci vytok

Príspevok v téme: Zapachajuci vytok
evkaa

Mam 16 rokov a uz dlhsiu dobu mam zapachajuci vytok... teraz mi skoncili kramy a uz ho mam zas. Je biely az priesvitny- ako kedy a velmi zapacha. Neviem co s tym robit, pretoze som velmi hanbliva na taketo veci a nechcem to mame ani hovorit a ku gynekologovi sa bojim.. nikdy som tam nebola ani neviem, ako by som k nemu mala a kam. Co to moze byt podla popisu? Je pravda, ze z takychto veci moze byt zena neplodna? :(

Kaba

Ahoj,
nemas sa coho bat, len chod ku gynekologovi. Budes mat nejaky druh kvasinkovej infekcie. Gynekolog ti predpise nejake antimykotikum a bude po probleme (nejake tabletky, cipky, masti). Skus sa popytat vo svojom okoli kamaratok, resp. starsich dievcat, ktore uz chodia ku gynekologovi, ktory je dobry a vyber sa tam aj ty. Nie je to strasne, po prvykrat trosku nepriemne, hlavne ked nevies, co robit, no lekar ta usmerni. Vsetky sme si tym presli, tak nemaj ziadny strach! Vsak lekar je tu od toho, aby ti pomohol a urcite velmi rad privita to, ze tak mlade dievca o seba dba. Lebo niektore zeny idu prvykrat ku doktorovi, az ked su tehotne. A neliecena kvasinkova infekcia moze prejst do zapalu maternice a sposobit az neplodnost, tak nevahaj!
Tak len do toho, budem drzat palce :)
P.S.: Predchadzat kvasinkovej infekcii mozes tym, ze:
- nebudes nosit tangace ani nohavicky z umelych tkaniv, najlepsie su cisto bavlnene,
- obmedzis sladke, korenene a kysle jedla, popripade mozes pit bylinne caje, ktore su precistujuce alebo protizapalove (zihlavovy, harmancekovy...),
- budes mat na 2kusy spodneho dielu plaviek a vzdy, ked vylezies z vody, tak sa prezlecies do suchych a mokre das zas susit, a takto to dookola opakujes :),
- pocas menstruacie nenos parfemovane vlozky a vobec nepouzivaj parfemovany toaletny papier. Nepouzivaj ani parfemovane mydla na intimnu hygienu, kup si na to tekute mydla, ktore su presne na to urcene (ja pouzivam lactacid),
- a este asi taka samozrejmost: po toalete sa treba utierat smerom z predu do zadu :D

No, dufam, ze ta moja dlhocizna odpoved neznudila. Maj sa pekne a bud zdrava! :)

blondula

ja som mala nieco podobne a brala som nejake antibiotika !!! vsetky neliecene zapaly a choroby mozu neskor sposobit neplodnost !

macka26

ano, neliecene zapaly sposobuju aj neplodnost. nepodcenuj to, vek na to mas, vyhladaj si dobreho doktora,podla referencii a pekne tam chod, prelieci ta a budes mat pokoj

jankaaaaaaaaa

ked to bnebudes liecit mozes byt neplodna. ide o nejaku infekciu , ale liecit sa to da len tabletkami od lekara na predpis