priatel sa nechce ženiť

Príspevok v téme: priatel sa nechce ženiť
Michala11111

ahojte, vec sa má tak že sme spolu 6 rokov z toho 4 roky spolu žijeme. Ja mám 25, on 30, čo si myslím je vhodný vek na svadbu a dieťa. Ja už túžim po dieťati a po svadbe on nechce o tom ani počuť. Je pravda že náš vzťah nikdy nebol ideálny, bolo tam vela rozchodov, nezhôd no napriek tomu sme ostali spolu a lúbime sa. No ja už neviem čo dalej cítim hroznú neistotu už nechcem strácať zbytočne čas premárniť dalšie roky s ním ked si nemáme založiť rodinu. Ešte kým som ako tak mladá mám šancu si nájsť niekoo iného kto sa bude chcieť ženiť a mať dieťa. Ked to spolu budeme ťahať ešte dalších 6 rokov potom si koho nájdem? Prosím o radu a bola by som rada keby sa vyjadria aj chlapi lebo nerozumiem tomu ked sme spolu 6 rokov spolu žijeme tak prečo nie svadba?

odpovedam

matyo a co zena je nesvojpravna a majetok ani zarobok nema ziaden? Ak sa nechcete zenit len kvoli tomu, ze sa bojite o svoj majetok, tak to s laskou nema nic...

Agnes999

Na jednej strane dnes spolocnost strasne bojuje proti homosexualom, lebo sa tym "nici" klasicka rodina, na druhej strane sa poniektori muzi nechcu zenit, aby nestratili slobodu. Skor tito muzi tu klasicku rodinu nicia. Manzelstvo ma vyhody hlavne socialne, svoje by o tom vedela povedat druzka Dusana Hergota ktora s nim zila kopu rokov, dala mu dceru a ked umrel, zostala na mizine. Iste, mozte si povedat ze zeny nech si zarabaju same, ibaze ono to akosi nejde az tak moc popri tom, ked je na materskej a musi sa starat o deti i o muza. Robi vela roboty, ktora vobec nie je zaplatena, narobi sa daleko viac ako muz a peniaze z toho nema. Ak sa nejaky muz nechce nikdy zenit ani mat rodinu, je to samozrejme jeho rozhodnutie, jeho pravo, ale je od neho svinstvo ak vodi zenu 6 rokov za nos, vyuziva domaci servis ktory mu ona poskytuje a potom ju odkopne. Fer je hned na zaciatku vztahu toto oznamit a ak to obom vyhovuje, prosim.

Maoam

a to je ivana45 lekarka a vidis! :-) dokym ludia chcu to iste, je to fajn, dufam, ze mas tiez taku slobodomyselnu priatelku ako si ty sam :-)

odpovedam

bingham, napriklad preto, ze dneska je "moderne" sa neviazat, zit bez sobasa. Ak si ma chlap bude chciet vziat, bude to velke gesto lasky, istota, ze chce byt len so mnou po cely zivot. Aj z pravneho hladiska je to lepsie. Ak nezosobaseni budu mat deti a nedajboze sa niktoremu nieco stane, otec ma velmi obmedzene moznosti napr. v nemocnici a podobne. Uviedla by som viac prikladov, ale uz si to nepamatam, rozoberali sme to kedysi davnejsie v skole.

Dneska sa ludia rozchadzaju aj pre uplne sprostosti. Ak su zosobaseni, budu krizy brat vaznejsie a skor sa naucia tazkosti prekonavat. Je to pripad aj mojich rodicov. Sam otec mi hovoril, ze je rad, ze sa s mojou mamou vzali skoro, lebo keby nebyt toho "papiera", rozisli by sa uz x krat kvoli hlupostiam. A takto su spolu a stastni. Obcas nejaka hadka je, ale manzelstvo je vacsi zavazok a vacsia zodpovednost. Ludia si seba viac vazia, ked nieco komplikovane prekonaju a stale ostanu "svoji".

jajka001_

ivana45 ti to vysvetli, bingi :)
su tu take temy, popozeraj
mna osobne zaujima manzelstvo iba vo vztahu k detom , cize ked otehotniem tak sa vydam - tak som to aj spravila, predtym som nemala potrebu to riesit - ale je to myslim najma o vychove, viere...pre mna je muz partner kym nie je otcom mojich deti, potom je tam potreba stat sa rodinou, kvoli malemu, ale mnoho ludi sa ani potom nevezme. treba sa tych deti opytat ako to vnimaju, ja som sa riadila modelom rodiny v ktorom som vyrastala, teda ze rodinu tvoria rodicia -manzelia, a deti.

Maoam

bingham, to by ti musela vysvetlit taka zena, ktora to takto potrebuje, ja medzi ne nepatrim, mozno sa ozve ivana45, ta ti to vysvetli velmi dokladne ;-)