Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

je moje čudáčenstvo problém?

Príspevok v téme: je moje čudáčenstvo problém?
lustär

Dnes bolo (a ešte asi stále je) na fakulte, na ktorej študujem, také posedenie pre študentov, ktorí majú tendenciu ísť na určitý odbor magisterského štúdia. Pozvaný som bol aj ja, ale samozrejme som tam nešiel. Nedalo mi to však a nakoniec som sa do školy vybral. sedel som tam sám od asi od obeda a učil sa zo zošita na skúšku. Potom nastala stanovená hodina 17:30, keď sa to malo začať. Bola už tma a v škole nebolo takmer nikoho. Tak som sa prechádzal po tmavej chodbe v bloku priamo oproti miestnosti kde sa konalo to stretnutie. Asi 2 hodiny som ich sledoval. Boli tam skoro všetci spolužiaci a úplne všetci vyučujúci, čo majú niečo s daným odborom dočinenia.
Počas tejto doby som sa zároveň aj prechádzal po celej škole, resp. po jej najtmavších častiach a neustále som mal strach, že niekoho stretnem. viackrát som sa otočil a kráčal som naspäť, keď som počul, že oproti mne niekto ide. Popritom som sa neustále vracal na moje pozorovacie stanovište. Po tých dvoch hodinách som usúdil, že je na čase odísť, aby ma neodhalili, tak som opäť po čo najviac tmavých chodbách opustil školu. Cestou na internát som sa ešte asi hodinu túlal po kroví a rozmýšľal nad tým či som normálny.
Tak som, alebo to, čo som dnes robil už bolo cez? Inak nemám žiadnych priateľov, niekedy celé dni s nikým neprehovorím. Myslím, že sa rozprávam len doma s rodičmi a príbuznými aj to len tie povinné kecy typu, ako sa mám a že je na december dosť teplo a podobne.
Najhoršie (ale najlepšie? no proste naj) je to, že sa mi tento stav celkom páči, aj keď viem, že s mojim životným prístupom neskončím dobre (čo nakoniec ani veľmi nechcem), ale nemám proste dosť síl na to, aby som sa premohol a snažil sa aspoň naoko, z dôvodu mojich životných vyhliadok, začleniť do spoločnosti. Som inak veľký egoista a mojim aktuálnym dennodenným cieľom je len mať sa dobre (aspoň dnes) a nestarať sa o iných ľudí.
Čo vo vás vzbudzuje tento môj sebaopis? Som ešte normálny, ale je to už veľmi cez, alebo len tak trochu?

sweater

no povedal by som ze normalny niesi, co je normalne sa urcuje podla vacsiny a vacsina ludi urcite nema taketo spravanie, a ci je to chyba? no ak to neprekaza tebe, a neobtazujes tym druhych, coz pochybujem, je len na tebe ci sa s tym odhodlas nieco urobit alebo chces byt cudak navzdy..

chladomor

Nemám, ale musíš predsa uznať, že čudáčenstvo znie lepšie ako čudnosť, čudníctvo či čuderenstvo.