Polatok za vyradenie z evidencie u zubara

rony26

"ziadanka" nie je potrebna...dolezite je skor to, ci ti dali nejaky doklad o zaplateni a z coho vychadzali ked od teba ziadali sumu 6,70...ty si mala dat "ziadanku" staremu lekarovi a ten mal poslat na jej zaklade zdravotnu dokumentaciu novemu...ale platit si nemala nic, preto ma zaujima ako bola ta platba odovodnena...kazdopadne skor ako na poistovnu by som sa obratil na samospravny kraj, odbor zdravotnictva

JanaDana

Ahojte.
Prosim viete mi poradiť?
Dnes som menila lekára, a nový lekár mi dal papier kde bolo jasné napísané že si žiada moju kartu atď.Písalo tam buď doručenie osobne cez pacienta alebo poštou.
Starý lekár odo mňa pýtal poplatok 6,70€ za vidanie karty(podotýkam obal mi sestrička odmietla dať, a naduto mi povedala nech si tá mojá nová lekárka spraví nový záznam!!!) tak som mu ho dala.
Moja chyba je že som mu ten papierik nechala.
Chcela som si overiť v zdravotnej poisťovni či postupoval starý lekár podľa zákona ale keďže nemám tú \"žiadanku\" od nového lekára, lebo ostala u starého je to vôbec ešte možné? zajtra tam budem ešte volať či tú žiadanku ešte majú alebo ju zhabali do koša.Je vôbec potrebná?
Prosím poraďte mi nech to vybavím čo najskôr.

rony26

nikto nevravi o 100% garancii...dovody by som hladal jednak v sposobe cistenia (ktory si ty automaticky ako dovod vylucil), teda metoda, pouzite pripravky a prostriedky, doba cistenia...v strave...geneticka predispozicia hra tiez urcitu rolu...a samozrejme ine faktory, ktore kazivost ovplyvnuje v mensej miere...system bude v buducnosti nastaveny tak, ze poistovna preplati 2-3 kazy (ak vobec...a aj to samozrejme len amalgam), zvysok si kazdy cvakne v plnej vyske

lost

ja som si ako dieta dobre umyval zuby, ale takmer ma otravili antibiotikami (nasledky mozes badat este aj dnes :D ak si si vsimol)
no a mal som dost kazov..

cize preto tej teorii, ze umyvat a mas garanciu neverim..

urcite tam hra nieco aj "genetika" (i ked neviem :D na nieco sa stazovat musim)

ale pockat, naco stazovat, ked som si ich sakra umyval a hovno z toho :)

a poznam nejedneho, co si umyval a aj tak mal kaz.. (nie je mozne aby to bola zla technika umyvania..)

ale tak jasne ze je dolezita ustna hygiena, bez nej ani na krok.. lenze hento... neviem preco sa mi kazili aj tak :)

zaujimalo by ma napr tie teorie s flouridom, ci su pravdive alebo nie..

rony26

lost
ta zasada plati stale a do buducnosti sa bude presadzovat este razantnejsie...ak si chcel naznacit nejaky suvis medzi uzivanim antibiotik a zvysenou kazivostou chrupu tak v tejto problematike sa neorientujem...odpovedal som na otazku preco nie su zubarske vykony preplacane poistovnami

J111

Ja som si raz pol roka neumyval zuby, potom sa mi tri pokazili, ale nemusel som platit nic:D Trochu som sa bal, aby mi do tej zumply nepluvol:D Ale vsak nie je lama pluvacia:D