Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

klimta.

irise- jasné,že to zvládaš :))..na teba som zase hrdá ja :D

mrska- budem na teba cez týžden myslieť :)..dúfam,že sa dobrá nálada vráti spať :)
áno..ja mám jedlo v pohode :D..začínajú skúšky..takže ak by som náhodou zvracala bolo by to nie v zhadku,ale v riti,pretože by sa vrátili depresie,ktoré ma občas navštívia aj bez toho :D,a nevedela by som sa učiť..a nejem to čo ostatní..čokolády,pečivá a tak,čiže..:)

Maoam

Mrska, pokojne sa pytaj, nie si vobec za blbu, ked nevies nejaku skratku, prepac - OCD - je z angl.jazyka skratka pre ochorenie obsedantno-kompulzivna porucha

antiana

ahoj nikaroxy, ja by mala veľký záujem o tie posledné tri knihy čo píšeš, dám ti sem mail a napíš mi prosím, ja ti dám tam svoju adresu. ďakujem

mrska

dobré ránko...
malická to som sa potesila...držím palce k štátniciam,ale to dáš,a som aj rada že s jedlom si na tom v poriadku...ja trochu tápem v tme,ale budem sa snažiť...no a naozaj si neuvedomujeme že v starobe nám bude naša postava na figu ale zdravie by sa potom hodilo...moja svokra má 77 rokov a je taká fit ako keby mala 50...a netrápila sa s dietami a jedlom...aj teraz si dopraje...
maoam nechcem byť za sprostú ale čo je to OCD...
irise ty si veľmi silné žieňa a bojuješ statočne,mám pocit že nad tým vyhráš...
nikaroxy...gratulujem...bolo by to zaujímavé čítanie,len škoda že niečo si aj prečítam a aj tak robím inak...asi by mi trebalo dva preplesky...
tak pekný deň...držte sa...

irise

jaj: nikaroxy, gratulujem ku statniciam :) som rada ze nase pribehy ti pomohli..ja by som chcela nejaku knizku, no ale kam si ju dat, nech mi na to nepridu :/ jedine ak mas nejaku v elektronickej forme.. rada by som si precitala.

irise

Ahojte zienky,
ja zase odchadzam na cely tyzden, tak nebudem pri internete...
Drzte sa, potom si vas precitam. Ja sa drzat urcite budem, vlastne ved uz sa celkom dlho drzim, ze? :) tesim sa, ze konecne som sa ako tak dostala z toho hnusneho bludneho kruhu... aj ked myslienky su stale, ale uz nie take hrozne, jem vsetko, mozno trosku malo, ale momentalne sa to snazim vylepsovat. Maoam mi poskytla uzitocne rady. :)

Malicka, ty moja krasna a motivujuca.. vcera ako som si citala tento prispevok, sa mi skoro slzy vyronili..mas velku pravdu... dufam ze sa drzis, ja na teba velakrat myslim,davno sme sa nevideli! Som na teba hrda,zvladas to neskutocne dobre, verim ze ta uz nikdy nic nezlomi!

Mrska, drz sa, opatruj sa.

pekny tyzden

nikaroxy

Ahoj dievčatá, uspesne som zostatnicovala. Aj vďaka niektorym z vas sa mi podarilo urobiť vyskum v oblasti PPP tak vam teraz na oplatku ponukam knižky ktore som precitala a pomohli mi niektore veci ozrejmit. Ja uz ich mam prelustrovane a vam by možno pomohli tiez nejake veci si ujasnit, su plne pribehov, nazorov vsetkeho. Len napiste o ktoru by ste mali zaujem:
Debbie Lovel - Život v rovnovahe
Petr Vomastek - Z denniku anorektika
Ladishova L. - Strach z jídla
Jo a Alice Kingleyovy - Alice v zcadle
Lindsey Hall, Leigh Cohn - Rozlučte se s bulimii
Corinna Jacobi - Poruchy príjmu potravy
este mam prefotenu odbornu knihu od Františka Krcha - Poruchy prijmu potravy

Malicka 160

Ahojte!
Píšem v zhone, ale musím sa ozvať, hlavne kvôli tebe mrška, ale aj kvôli ostatným. Žiadne zakopnutie neberte ako zlyhanie, ale ako posun vpred a uvedomenie si vlastného vnútra. Čítam si Vás, ako mi to čas dovolí, blížia sa mi štátnice a veľmi, veľmi sa učím, pričom mám pocit, že nič neviem :D .... Tak dúfam, že u Vás je to menej hektické, aj keď medička, farmaceutka a naplno vyťažená mrška, vlastne, zrejme som na tom ešte dobre :D . . . Baby, ja viem, že to čo napíšem znie debilne, ale prosím Vás, neupínajte sa toľko na seba a svoju váhu. Tešte sa z toho, čo máte, zdravá rodina, partneri, krásne zdravé deti, my sme relatívne zdravé, až na tento psychický boj s PPP. Váhu si do staroby neodnesieme, no kvalitný život a spomienky na krásne obdobia áno, preto naozaj neriešme to, ako vyzeráme, ale sústreďme sa pekne na naše vnútro a na to, čo môžeme dať a dostať od iných. . .Ja viem, že hovorím ako nejaký blbec, no mali by sme sa odpútať od povrchných vecí, ako je vzhľad a v prvom rade sa pri tomto boji zamerať na vyliečenie nášho vnútra, lebo tam sa to všetko začalo a tam sa to aj musí skončiť, v hlave. Babky, držte sa, ste silné a úžasné, mali by ste to vedieť a priznať si to, akú silu v sebe skrývajú vaše tela a duše :).
Inak ja ok, od toho zlého obdobia čo sa stalo sa udiala ešte jedna pre mňa veľmi zraňujúca vec, zožrala som potom asi 200 gramov čokolády a potom som sa šla PREJSŤ. Je to už polroka, čo som jednou nohou na pevnine bez PPP príznakov, aj keď v hlave je. Prekročila som magickú 60-ku na váhe a odvtedy sa nevážim, lebo vidím, že som zdravá a konečne silná, nielen telesne. Váhou sa už nezaoberám, čo sa týka potravín, doprajem si viac :) čokolády, koláčik, pečivo a prílohy ešte stále nie, ale nezrútim sa, ak si dám niečo nezdravé. Proste už sa neriešim a nepozorujem. Bolo veľa príležitostí, na to, aby som sa prejedla a dala to von, lebo som proste emocionálny jedlík, ale prečo? Veď viac jedla nikdy nikoho nezabilo, ale PPP áno. . . Inak cvičím, učím sa, žijem a bojujem s tým, čo mi život v poslednej dobe nakladá, ale som vďačná aj za to, čo ostávam, lebo ma to robí silnejšou. Myslím, že ťažšie obdobie čo sa týka citového vypätia som v živote zažila len raz a to keď som začala s PPP. Teraz keď vidím, že so mnou nepohlo toto, tak už asi nič. Aj keď myšlienky na to, ž e som tučná občas sú, ale rýchlo prejdú, pretože to nie je pravda a vo mne konečne zvíťazí ten racionálny pohľad na seba. Prestala som nenávidieť seba a obviňovať svoje okolie, za všetko... Baby, ešte raz sa držte, nenechajte sa ničím zlomiť, budem Vás naďalej čítať a držať nám palce. PS: Viem, že držať sa bezpečných potravín je istota, ale ak to pôjde, skúste napredovať a trošku sa odvážiť aj k niečomu mene bezpečnému.... je to oslobodzujúce. A Mrška, ak máš pocit, že sa v tvojom vnútri schyľuje k niečomu, navštív odborníka, nie je to hanba! Máš toho toľko na hlave, že si zaslúžiš upriamiť pozornosť na seba a vyriešiť svoje vnútro, nech ti je lepšie. Ahojte.

Maoam

Mrska - este k liekom, niekedy dochadza k nepriaznivym vzajomnym interakciam a niektore lieky mozu prehlbit uz existujucu depresiu, tam patria aj lieky, ktore uzivas na bolesti atd, to ti pisala tusim uz aj Irise, preto treba pozriet aj tym smerom, ci nemas nevhodne skombinovane lieciva