Biele pecivo, ano alebo nie?

Príspevok v téme: Biele pecivo, ano alebo nie?
martinooocka

Ahojte, tak som sa dopocula, ze biele pecivo a pecivo celkovo nie je najvhodnejsie pre nas (kvasi v brusku, tazko sa travi...) Co ma vsak zaujima je teda alternativa, co namiesto bieleho peciva jest? Pocula som o sucharoch, tzv. polystyrenovom chlebiku ale vzhladom na to, ze je robeny z kukurice, neviem, ci je to najlepsia nahrada.

Viete niekto poradit?

sweater*

ja som nepisal o trvanlivosti peciva ako takeho ale tej muky, oni uz pri spracovani ju upravuju a vyberaju z nej vsetky tie "nepotrebne" veci. ti co tu spominate domacu pekarnicku urcite je to lepsia alternativa ako jest rozky z obchodu. ale stejnak tu muku si asi sami nepestujete a nemeliete...

xdanielax

sweater - to s tou trvanlivostou plati len pri niektorych vyrobkoch. Nie pri obyc. chlebe al. rozkoch.

Osobne tiez ale preferujem celozrnne.

a tiez je tu aj alternativa domacej pekarnicky, kde vies, co si davas.

sweater*

ja sa napriklad pecivo snazim jest len minimalne, fakt v nevyhnutnych pripadoch, a ke dtak len grahamove. a to co by som mal prijimat z muky si kupujem samostatne, ako ovsenne vlocky, rozne otruby atd.

sweater*

ti co tu obhajujete pecivo z bielej muky tym ze to tak ludia jedia uz tisicrocia si uvedomte, ze dneska sa vyraba uplne inak ako vtedy, dnes je ukratena o 5/6 jej zloziek, podotykam ze pre nas vhodnych zloziek ktore idu do odpadu, len kvoli tomu aby mala dlhu trvanlivost a nesli do nej skodcovia. asi tak nejako...

my opinion

celozrnne pecivo tiez nie je ziadna vyhra. stretla som sa viackrat s clankami, ze prave celozrnne, ak sa je dlhorocne a ako jedina alternativa, moze vyvolat rakovinu creva, lebo v tych supkach sa najviac zdruzuju toxicke pesticidy, coho je biele pecivo usetrene, jednoducho tam ta supka nie je. tak si vyberte, na vsetky teorie su hned aj protiteorie :) a ja osobne milujem biely chrumkavy roztek s maslom, nejem dennodenne, ale bez peciva to nie je ono, velmi by mi chybalo v jedalnicku. ine veci nam nicia zdravia a skracuju zivoty, ale chlieb nas kazdodenny to nie je :)

nicolette

Neviem objektívne zhodnotiť, čo je dobré a čo nie. Môžem ti však povedať niečo z vlastnej skúsenosti...
Ja som biele pečivo vyradila zo svojho jedálnička, keď už, tak ho úplne minimálne konzumujem. Spôsobovalo mi tráviace ťažkosti.
Naopak, strašne som si obľúbila celozrnné výrobky a hlavne pečivo, navyše sa mi zdá oveľa chutnejšie ako to biele.
Myslím, že celozrnné výrobky sú zdravšie, ľahšie stráviteľné - tak to aspoň pôsobí na mňa :)

nicolette

Neviem objektívne zhodnotiť, čo je dobré a čo nie. Môžem ti však povedať niečo z vlastnej skúsenosti...
Ja som biele pečivo vyradila zo svojho jedálnička, keď už, tak ho úplne minimálne konzumujem. Spôsobovalo mi tráviace ťažkosti.
Naopak, strašne som si obľúbila celozrnné výrobky a hlavne pečivo, navyše sa mi zdá oveľa chutnejšie ako to biele.
Myslím, že celozrnné výrobky sú zdravšie, ľahšie stráviteľné - tak to aspoň pôsobí na mňa :)

arman

celozrnne pecivo tiez ziadna vyhra.
Celkovo pecivo nie.

Nahradit... napr. cestovinami z tvrdej psenice, alebo celozrnnymi. Popripade pohanka, ryza natural, spalda... Ide o teple jedla... ja si na veceru dam radsej teple jedlo, jak nejaky chlieb...

Ak nie, tak potom uz len zdravsimi vecami, ovocim a zeleninou.