Čipovanie psov

Naja85

No dost vela nezmyslov sa tu popisalo.

Podzakonny predpis, napr. vyhlaska je zavazny-podrobnejsie upravuje to, co hovori zakon.

Putovanie cipu-cip sa dava do podkozia, takze aj ak bude "putovat"(nie je to vsak pravidlo), moze sa pohybovat len v ramci podkozia, a urcite nepride k srdcu, oblickam atd.

Osetrenie nezacipopvaneho zvierata po 30.09.2013-veterinar je povinny osetrit zviera vo vaznom stave, ci ma cip alebo nie. Neosetrenie sa bude tykat len menej zavaznych veci, napr. ockovanie. To, ci vas vet nahlasi, ze nemate zacipovane zviera, je uz druha vec. Ak to on neurobi, sam porusi svoju povinnost a ak sa to prevali, aj jemu hrozi pokuta, a ovela vacsia ako jeho klientom.

Aj ja casto trpim paranojom, ale nastastie nie az takou velkou ako tu pritomny Mareq. Som proti povinnemu cipovaniu v takejto forme, lebo nic nevyriesi. Na druhej strane uznavam, ze cipovanie by mohlo byt napomocne, keby sa zmenilo este par dalsich veci, napr. vacsia pravomoc RVPS, ludia, co by chodili od domu/bytu k domu/bytu a registrovali zvierata a nenechavali to na voli majitelov. Ale to je hudba buducnosti.

BOBOpes

náš starček-pes (10r) bol vychovaný na starkiných polievkach, a doteraz je v dobrej fyzickej kondícii, až na to, že má obrúsené zuby...asi na tom niečo bude...

Mareq

Ľudia majú kvalitné jedlo. Granule alebo konzervy pre psov sú svinstvo ako jedlo z McDonald-a, môžu z toho ochorieť alebo zomrieť. Pečieme domáci chlieb, varíme z masa, zeleniny, vajec... ziadne skodlive vyrobky. Psovi nakrajame trochu chleba, zalejeme zvysnou polievkou, omackou, nasypeme kosti, kusky masa, knedliky. Je to vlciak a staci mu to.

Recepty som nemal na mysli. Lieky si bud zozenieme cez internet, lebo skutocne lieky na Slovensku nezozenies, alebo pouzijeme bylinky.

BOBOpes

niečo na tom bude- aj u ľudí... včera som pozerala na nete recepty pre psov, to mu môžem naozaj dávať to, čo jem ja (troška prehnané mi to prišlo)...

BOBOpes

Mareq- tvoj pes nebol doteraz chorý, alebo ak áno, ako si ho liečil? a čo mu dávaš jesť bežne, varíš mu? dík za info.

Mareq

Niektori ludia si myslia ze ak budu ticho, tak si to odseru ti ktori sa ozvu. Ale vrchnost dodrbe hlavne tych ktori sa boja. A tak im treba.

Mareq

Správne, také veci majú byť na slobodnom rozhodnutí majiteľa psa. A to bude iba ak sa ľudia ozvú a neohnú chrbát so slovami "ved je to v zákone".