Čipovanie psov

BOBOpes

ja neviem, chcela som šteňatu vynahradiť to, čo nemal starý pes (nieže by mu doteraz ku šťastiu a zdraviu niečo chýbalo), považovala som to za správne, ísť tam aspoň raz za rok na očkovanie, preto som štenca dala aj začipovať...akoby to bolo spraviť niečo pre lepší život psa, ale čipovanie sa tomu vymyká, je to čiste zisková akcia!!!

BOBOpes

naposledy keď som bola so štencom, tak ho vet. ani nekontroloval čitačkou, len podľa preukazu... obávam sa, že starčekovi už šoky robiť nebudem, nech ma majú radi!
tak načo je ten čip, okrem zárobku dobrý, keď sa to nevyužije na účel, na ktorý je určený, stratený pes preukaz s čipom so sebou mať nebude...

Mareq

Čip vraj putuje po tele, a za pár mesiacov ho vetrinár nemusí nájsť pomocou čítačky.

Kontrolá otázka: Komu patrí guláš s dvoma čipmi?

BOBOpes

alebo si myslia, že majiteľ si dá psa začipovať, potom sa ho zbaví alebo ho bude týrať, aby ho následne podľa čipu našli? to je naivné, opakujem, človek ktorému na psovi nezáleží, nebude investovať do čipu 10-30€!!! nech sa zobudia! uznávam, že keď sa pes stratí, tak čip môže uľahčiť nájdenie majiteľa, ak ho nájde niekto kto má čítačku, prípadne ho odovzdá útulku, preto by to malo byť dobrovolné...

Mareq

Je trápne ze zopár poslancov schvali zakon a my obcania musieme protestovat a sudit sa aby zakon neplatil.

Treba aby kazdy zakon schvalovali obcania v referende. Treba zmenit cely schvalovaci system. A do referenda sa moze dostat len navrh ktory ma dostatocny pocet podpisov od obcanov.

Zlych zakonov schvalenych parlamentom je vela a schvaluju ryhlo nove.

Mareq

Peticia je urcena na rozsirenia povedomia u ludi: www.petice24.com
. Vytlacte ju a dajte napriklad do vchodu: www.havko.sk .

Dalsi krok bude podanie na ustavny sud a zrusenie nezmyselneho zakona.

Takychto nezmyselnych zakonov je u nas vela. Netreba ich pasivne prijimat, treba sa proti nim postavit.

BOBOpes

myslím, že to mali nechať na slobodnom rozhodnutí majiteľa. fakt si myslia, že ľudia, ktorým na psoch nezáleží, prípadne ktorí držia psa na 2m reťazi na lazoch ozaj vrazia do neho 15 € za čipovanie? pochybujem...skôr sa ho zbavia, keby im išlo o zaplatenie pokuty!!! je to dvojsečná zbraň, aby im nestúpli počty nechcených psov bez začipovania od 10.mes.2013 v útulkoch...!