Ako dlho trvá liečba zápchy?

Príspevok v téme: Ako dlho trvá liečba zápchy?
Miskaaa0005

Ahojte trápi ma problém s trávením a vyprázdnovaním, neviem či sa dá už hovorit o zápche ale je pravda že 4 dni som sa vobec nemohla vyprazdniť v lekárni mi odporučili laktulozu tak ju užívam dnes tretí deň. Trocha zaberá ale len by som sa chcela spýtať za akú dobu je schopné sa mi upraviť tráveníe a vyprazdnovanie, a či niekto má skúsenosť ako dlho trvá kým sa to dá do normálu. Ďakujem

cogito

Ahoj,

dĺžka liečby je individuálna, ideálne je prísť na príčinu. Ak je to v strave, tak zmeniť stravu (veľa vlákniny). Ak je to spôsobené liekmi, tak zmeniť lieky. Ak je to psychika (napr. stres), tak snažiť sa vyhýbať stresu.

cica

Zaujimalo by ma ze kokko dni mesiacov alebo tyzdnov pripadne rokov? To dufam ze tak tyzden dva, lebo bez cokolady ani/na krok nemozem

philips

Laktulózu, konkrétne Duphalac beriem už vyše dvoch mesiacov. Predpísal mi to po tom, čo sa lekár dozvedel, že stolicu mával asi raz za týždeň. Beriem 2x10ml a účinok je ten, že mám stolicu asi dvakrát týždenne. A dôvod je jednoduchý. Nezmenil som životosprávu a ani stravu. Mením ju až teraz, pomaly a postupne po tom, čo som kvôli tomu, že som sa nemohol vyprázdniť musel stráviť v nemocnici o tri dni dlhšie.

Zásady, čo mi dali lekári:
- žiadna čokoláda, kakao a banány
- viac vlákniny
- pravidelné stravovanie
- viac pohybu - hlavne na brušné svalstvo
- dodržiavať pitný režim