Pravda o rakovine - VITAMIN B17

RNG

Otravit sa da s cimkolvek, ked sa ro predavkuje.
Napriklad minuly rok zomrela jedna zena, co zo stavky vypila 4 litre cistej vody za 2 minuty, zobrali ju do nemocnice v kome a po niekolkych hodinach zistili hyponatremiu, ked uz bolo neskoro a umrela ma zlyhanie tela celkove(srdce a mozog s miechou hlavne).
Predavkovanie B-17 si viem predstavit velmi lahko, ked je cez zaludok. Je pravda, ze forma kyanidu sama o sebe nie je jedovata, tj mozno dat dost velku davku do krvi, ale v zaludku je kyselina chlorovodikova, ktora vytlaci z B-17 cistu kyselinu kyanovodikovu, takze cez zaludok sa da B-17 otravit pri velkych davkach. Telo je schopne zneskodnit urcite mnozstvo kyanovodikovej kyseliny enzymami z pecene, ale len pomerne male mnozstvo. Volna kyanovodikova kyselina je prudko jedovata, lebo znemoznuje vnutrobunecne oxidacne procesy a tym vyrobu ATP, tj zastavi vyrobu energie v mitochondriach. Bez energie je samozrejme zivot nemozny.
Prve, co zlyha su nervy a srdce.
Ale je velke mnozstvo kyanidov, ktore nie su vobec jedovate sami o sebe.
Nielen vitamin B-17 ale napr aj vitamin B-12 je kyanid(cyanocobalamin).
Na otravu kyselinou kyanovodikovou protilatky su hydroxycobalamine a dusitan sodny(sodium nitrite, NaNO2)

kosa

no, janoooo,
ked si uz zacal z tov toksicitov tak len tak naokraj ze vitamin A v skutocne koncentrovanych davkach moze otravit.
vitamin B17 tuto schopnost nema. z hladiska biochemickeho je to v podstate nemozne. ak dokaze njekto opak tak dostane Nobelovu Cenu za chemiju.

takze sa uz tunak sudruhovja nenamajahte.
kazite nam biznys. a sebe tjez.

kosa

no, janoooo,
prilis vela nemysli lebo bol jeden taky co myslel(prilis vela)a nedomyslel.
v tych jadierkach sa nenachadza kyanyd ako taky, inac by kazde jadro bolo v principe smrtelne.

ako pise RNG a spravne vysvetluje, jadierka sa jedli pomaly tym ze sa rozbijali a len potom konzumovali. a ked doslo k nasytenju organizmu ( nasyteny a nenasyteny roztok len tak zo zakladnoskolskej chemije)tak sme ich jednoducho PRESTALI KONZUMOVAT. a aj preto k otrave NIKDY NEDOSLO. co konzumuju ludja dnes je otazne.
a nase babky boli kedysik take mudre ze davali jadierka aj do roznych zavaranin.

janoooo

dakujem, ja len preto, lebo obsahuju aj kyanid myslim, a ten je toxicky. Inak, neprislo mi nijako zle, cize som to prezil.

Jurino - nemyslel som na ziaden konkretny organ :P.

RNG - kedze tu dynu som "zbaštil", tak telo ani nejako nemohlo reagovat, ze uz mam dost, a este kedze som ich ani velmi nehryzol, tak som si myslel, ze zaludocna kyselina to moze stravit vsetko naraz a potom by bolo zle. Ale dakujem za tvoje vysvetlenie.

Kosa - vitamin este nikoho nezabil, to mas pravdu, ale v tych jadierkach sa nenachádza len vitamin, ale aj kyanid myslim, alebo nieco take.

RNG

ja sommjedol semena roznych od nektariniek, marhul, cez broskyne, slivky, ceresne a pod.
Ked ich jes velmi pomaly, telo ti da jasne na javo, kedy mas dost,pocitis tazobu v zaludku a keby si ich jedol viac, tak ich vyvratis.
Obsah B-17 v nich je velmi rozdielny, niektore su uplne sladke, tj je tam velmi malo kyanidov, niektore su az neprijemne horke, ako semienka z niektorych broskyn.
Kedze sa jedna o prirodzenu potravu telo vie uz miliony rokov, ako na nu reagovat, ked mu das moznost a neunahlis sa.

kosa

no, janoooo,
z jadierok vitaminom B17 sa predavkovat neda, tak ako sa neda predavkovat ziadnym vitaminom. vynimka potvrdzuje pravidlo.
co sa tyka buducnosti po otraveni sa, tak ja pocul som pripad suseda ktoreho otec otravil otravov na potkany, ten chalan po otrave penil ( sa mu z ust valila pena). jeho buducnost bola po otraveni sa jasne: pohreb a dvametrova jama.

janoooo

dnes som si dal 5 jadierok a potom som zjedol skoro pol dyne plnych semienok, ktore, ako som sa neskor dozvedel obsahuju tiez vit. B17, tak len dufam, ze som sa nepredavkoval, i ked tie jadierka z dyne som velmi nekusal...

Inak, ked sa niekto otravi, hrozi, ze bude mat v buducnosti nejake nasledky? Napr. ci mu nemoze z toho "odist" nejaky organ?

damian

Dnes a vcera mala pacientka s rakovinou prsnika 50 gramov (!) vitaminu C do zily. Citi sa fajn. Dva dni bude podla protokolu oddych a potom ideme na 65 a dalsi den 75 gramov a takto sa bude pokracovat dalsie 2 tyzdne. Ja idem na dobvolenku a tak o tom poinformujem asi az po navrate.

radca

Alicia,

klieste su potvory. Nikto nevie, co od nich cakat a kedy zautocia. Striehnu vsade- vsade naokolo. A stale nas pozoruju... :-I