Som vporiadku alebo niekde robím chybu?

Príspevok v téme: Som vporiadku alebo niekde robím chybu?
NEnormalna

Nevedela som, ako mám nazvať túto tému. Ani neviem sama, či mám "problém" alebo mi ho vytvárajú blízki. Môj príbeh by sa dal napísať na X strán, ale kto by to čítal :D tak v skratke. Mám 21 rokov a štíhlu postavu. Len preto, že nejedávam sladkosti a kadejaké blbosti, pečivo tiež nie, ani si nesladím čaj som už podľa niektorých z rodiny "chorá" a "boja" sa o mňa. Jasné, že sa stravujem zdravo, ale nepreháňam to. Dám si aj pizzu, aj hranolky, jem všetky druhy mäsa, mliečne výrobky. Keď sa upečie koláč, dám si. Jasné, že nezjem celý plech, stačí mi kúsok :D nemám potrebu vyjedať nejaké čokolády, koly, chipsy..našim vadí, že nejem riadne chleba s maslom a salámou.. čo je podľa mňa nezmysel. Viac mi chutia vločky s jogurtom, tvarohom.. pri príležitosti (keď máme nejakú polievku alebo prívarok čo sa je s pečivom si dám, popríp. grilovačka)..dalo by sa o tom hovoriť donekonečna. Podľa našich mi chýba cukor. Moje argumenty, že jeme ako populácia dosť cukru a mne ten biely jed navyše nechýba na mňa pozerali ako na anorektičku a chorú :D boja sa, že sa podľa nich až príliš obmedzujem a ochoriem, nebudem môcť mať deti. Darmo som im vysvetľovala, že ja problém nemám. (ale vraj "riadne si zamastiť žalúdok je ZDRAVÉ podľa nich)tak som to vzdala a na túto tému sa už nebavíme...
Aký je váš názor na to? Možno píšem kus chaoticky. Podotýkam, že v rodine nik nemá nadváhu

GoFruit

Fuha podla tvojej rodiny ma cukor vela zivin. A ake to? Vedeli by mi povedat? Lebo ja som si myslela a teda aj citala ze rafinovany cukor je jed.

NEnormalna

je to zvláštne, ale keď si predstavím, že by som si mala len tak dať keks alebo niečo sladké, ble..
jasnačka, taká zmrzka sem tam(zvyknem vonku tak raz za 2týždne) alebo keď mamka napečie koláč, tak ochutnám
jediné také "nezdravé", čo si doprajem je pizza, tú milujem :P
vôbec sa neobmedzujem..len mi také blbosti proste nechutia
aj kolu si dám-2deci k obedu.. od smadu nemusím

NEnormalna

teraz v lete je to super, stále kupujeme melóny, nektarinky a samé ovocie :) ocino každý večer zje jogurt. športujem pravidelne, už od svojich 14tich.. nevedela by som existovať bez pohybu:) blbé je len, že má názor taký, že keď si nesladím čaj, "nejem cukor" som strašne ochudobnená a nemám "zásoby na horšie časy".. a tým, že mi cukor vo forme sladkostí absolutne nechýba si moje telo vraj zvyklo na "núdzový režim".. :D na moje argumenty, že môjmu telu naopak týmto nič nechýba, keď nemám chuť na sladkosti a chipsy, len kývne rukou, že blbosti

jessie1111

Stravuješ sa samozrejme zdravo... skús svojej rodine pripraviť nejakú prezentáciu napríklad alebo niečo iné o zdravom životnom štýle, možno ťa potom pochopia.
Aj športuješ ?
PS: Ak ti ten nanuk o pol 11 bude chutiť, tak si pokojne daj, zvlášť ak nemáš nadváhu ;) Ale každý večer to asi nie je dobré, ale raz za čas, pokojne.. a keď ti to nechutí, len výhoda :) držím pästičky ;)))):))

jedulka

Je to starý způsob stravování, který se do dnešního sedavého způsobu života nehodí, je přímo nezdravý a poněvadž s tím nemají žádné problémy nechápou.Kdyby je měli,nedej bože, ihned by přehodnotili svoje názory.Tvůj způsob stravování je naprosto v pořádku, tak o tom nediskutuj a máš klid.

NEnormalna

Podľa nich sa príliš neprirodzene obmedzujem, keď si nedám nanuk o pol 11 večer, ako sestra. Mne to ale vôbec nechutí... no vraj je to neprirodzené O.o