Menštruacia - otázky

Príspevok v téme: Menštruacia - otázky
prvykrát

Dobrý deň mám 15 rokov a začala som dostávať menštruaciu pred mesiacom tak neskoro lebo som brala niekoľko rokov lieky ktoré ju podľa doktorky odialili.
Je normálne ak mám počas tých dní bolesti v stehnách, v chrbte a tam kde je asi močový mechur? Sú to také prudké a nečakané bolesti niečo ako krče.
Tiež by som rada vedela od dievčat ako sa sprchovať keď to mám? Kamoška si dáva tampon ale mne ho nešlo zaviesť aj keď som sa pokušala niekoľko krát oto. Sprchujem sa až na tretí štvrtý deň a príde mi to také nehygienicke čakať tri dni kým sa to nejako trocha zastaví aby som mohla isť do sprchy. Ako sa mám sprchovať keď to prvé dni tečie tak silno? Mama je odcestovaná v Rakusku a po telefone jej to nechcem rozprávať. V škole nám učka rozprávala o tých veciach aj že treba dodržiavať hygienu ale ako? Ak nemožem dostať do seba tampon.
Tiež mám otázku tykajúcu sa kynekologa ku ktorému chcem isť prvykrát. Čítala som v časopise že najlepšie je ísť v dlhom tričku svetri alebo so sukňou. To nieje problém ale tam kam chcem isť ja sa prezlieka u sestričky za závesom. Mám si nechať ešte nohavičky na sebe alebo isť k lekárovi bez nohavičiek? Nebude mu blbé ak si budem dávať nohavičky dole pred ním? Ak pred ním kam potom s nimi nechať ich na stoličke či do tašky ich dať? Viem že sú to pre niekoho blbé otázky ale ja fakt neviem tak sa mi nevysmievajte chcem len múdre rady prosím.

prvykrát

Tak ďakujem baby za rady. Čím bliššie je ten deň kedy mám isť tým večši mám strach. Už aj uvažujem že nepôjdem k nemu. Veď čo ak by som počkala do 18? Menšruovať som už začala tak čo.
Pandorica opýtať sa sestričky? Jej ťažko lebo keď som sa bola nahlásiť tak pôsobi dosť odmerane a nemála by asi čas mi radiť lebo je tam frmol takže pochybujem že by strácala so mno čas. Mamča príde až v piatok domov a ja tam mám isť v utorok takže to je naprd.
A včera som sa osprchovala tak narychlo dokvacala som sice dlažku ale čo už :)

pandorica

Opýtaj sa na všetko sestričky.Hneď na začiatku jej povedz, že si tam pvýkrát a nevieš,čo máš robiť.Ona ti poradí, hlavne sa neboj.Holiť sa nemusíš, ale sprchovať by si sa mala.Ja si sadnem na vaňu a so sprchou sa celá poumývam.Ak nechceš zašpiniť uterák, ktorým sa utieraš, daj si na tú chvíľu medzi nohy trochu toal.papiera.Poutieraš sa bez problémov a potom si natiahneš nohavičky aj s vložkou.Neboj, časom to všetko bude úplne automatické.Tie bolesti, čo spomínaš sú z menzesu, aj ja som tak mala.Od lekára si pýtaj na to tabletky.

ouii..

daj si suknu a bude, stiahnes pancusky a silonky za zavesom a az ked pojdes na kozu, vyhrnies suknu

sprchpvat kazdy den, ved to nie je prave lakave ani vonave, pohl. organ aj dva kra denne, ved len sadnes na okraj vane, nemusis sa cela. a ked si cela v sprche, cosi vytecie, to le splachnes, ved to je vylucok tela, ktory nie je nijako zdravotne zavadny

prvykrát

Kde je ta oblasť bikín? A nebude mu blbé keď sa neoholím úplne? Nebude to pôsobiť že sa o seba nestarám tam dole?
S tým vyzutím sa pýtam preto lebo kamoška vravela že ona sa nevyzuvala tak ja či si nevymyšla.

adriiiiii

Oholit sa koly vysetreniu do hladka absolutne nemusis,ak zarastas staci oholit oblast bikin.Vyzut sa musis za zavesom k lekarke do ambulancie budes v ponozkach.V ponozkach aj na kozu.

prvykrát

A musím byť oholená tam dole? Ako sa mám dohladka oholiť lebo skúšala som to už ale tam kde mám ehm tie pisky tak mi to celkom nejde dohladka. Je to taká jemná pokrčená koža a nejde mi to so žiletkou ľahko stále sa porežem. Musím byť úplne dohladka? Aj okolo otvoru konečníka sa musím úplne vyholiť? Cítim sa trápne keď toto píšem ale ja fakt neviem.
A keď pôjdem na tu stoličku kde sa vyšetruje musím sa vyzuť? Nemôžem si nechať topánky? Ako to robíte vy?

&

Ale ja som len vtipkoval ;)
Páči sa mi ako píšeš ze v 15 nebudeš sexovat. Máš u mňa veľké plus lebo tu baby 15 ročne píšu voveľkom ako trkaju a.potom sa boja ze sú tehotné. Takže si rozumne dievča ktoré ma zodpovedný postoj k životu. Palec hore.

prvykrát

Za závesom ich nemôžem nechať lebo po mne sa pôjde prezliecť ďalšia tam to vraj ide ako na bežiacom páse som počula. Jedna ide k lekárovi a ďalšia sa prezliecť.
A sestričke na stole si nechavaj ty svoje trenky debil!