Strach z kolonoskopie

Príspevok v téme: Strach z kolonoskopie
mackani

Ahojte, mám 17 a za nejakých 7 dní idem na kolono. Mám neskutočný strach :( Už pri pomyslení na to sa celá chvejem. Máte aj vy s tým skúsenosti? Mám sa tak obávať? Lebo predsa hadička do zadku, strašná predstava. Aj videá som pozerala a zostala som bez dychu :(
A ešte ktovie jak vypijem ten Moviprep. Tuším 2 či kolko litrov, ja za deň nevypijem ani pol litra a nie to ešte 2. A ževraj to chutí otrasne.

ninaba

Gastro aj kolonoskopia sa dajú veľmi dobre zvládnuť s injekciou, ktorú mi automaticky ponúkli v gastro centre, kam chodím - samozrejme sa príplatok. Ja ju volám "vypínačka mozgu". Lebo nič si z týchto nepríjemných vyšetrení nepamätám, dobre spolupracujem pri nich. Skú sa na to opýtať.

mackani

Ahojte, no tak našťastie sú výsledky dobré. :) No na druhej strane je zlé, že čo so mnou. :/ Hmm

Zas ma doktor objednal na gastroskopiu, lebo furt mám problémy s HP, tentoraz to bude bez narkozy, uff.

mackani

Kolko bude ešte trvať to nafúknutie? Ved kolono mi robili v piatok a ešte stále sa cítim furt nafúknutá, nie je to bohvieako príjemné.