HV tetania a psychika

Príspevok v téme: HV tetania a psychika
jasmina555

ahojte,
bratovi (27 r.) zistili hyperventilacnu tentaniu. mava niekedy stavy ze je taky tazkopadny, spomaleny, velmi vela zabuda, niekedy si nepamata na nejake situacie mozno aj z pred tyzdna, dlho mu vsetko trva, aj kym nieco pochopi trva, niekedy sa javi ako nechapavy, pyta sa na bezne veci ktore uz aj male dieta vie (sice to nie je casto ale pripada mi to trochu divne), nevie poriadne ani radost prejavit, mal aj depresie v praci stres. Byva aj taky prelaknuty, aj vyraz v tvari ma taky zlaknuty, niekedy je naivny a vsetkemu uveri co mu niekto povie. Niekedy sa mi zda ako keby mal lepsie a horsie dni, niekedy je uplne v pohode akcny chalan chape vie konat rycheljsie a niekedy uplne pravy opak, akoby mu chybala zivotna energia. Chcem sa spytat ci tieto vyssie opisane stavy/problemy mozu suvisiet s tetaniou, ktora mu bola zistena alebo ci ide o nieco ine? ak mate osobne skusenosti budem rada ked date vediet, vdaka

mirianka125

tiez mam tetaniu, mne pomaha horcikovy komplex a tryptofan, ked vysadim tuto kombi citim zhorsenie, busenie srdca, trasenie ruk atd
horcik komplex si kupujem od Sunday Natural je v nom 6 druhov

anonymka44

ja som to myslela tak, ze sa z toho nedostane LEBO SA NEMA Z COHO DOSTAT. opakujem, tetania nieje choroba, tak bud rada a zacni to tak brat a nerobit okolo toho take rodeo. tetania je podla mna ten najmensi problem co Tvoj brasko ma a je to len nasledok niecoho neprijemnejsieho, co sa vsak da v pohode dat do poriadku. zbytocne chces pomahat a bojovat proti niecomu, co proste neexistuje. a psychicke choroby prosim Ta nestuduj, na to su odbornici. aj mne moja mila rodina co vsetko za zivot diagnostikovala a tak sa ku mne aj spravali, ze som sa z toho akurat tak zrutila. takze niekedy je menej viac.
uz ked ani teraz si nepochopila, co sa Ti snazim vysvetlit, tak uz potom neviem no...:-)

jasmina555

ale teda neviem, ked s spomenula psychuicke probelmy nieco som hladala no neviem, mozno su to nejake crty aspergerovnho syndromu ale to dufam ze nie :(

jasmina555

a ja si zas myslim ze telo cloveka je samoopravitelne len na to treba tie spravne podnety a stimulanty....na vsetko je liek v prirode, tak ako to ide jednym smerom (teda k vyvolaniu nejakej choroby) tak to zakonite musi ist aj opacne (teda dostat sa z choroby) tomu verim a je to logicke....vyjadrenia ze nieco nejde a clovek sa z niecoho "nedostane" pre nema ziadnu vahu

anonymka44

a z tetanie sa nedostane, tetania je stav, ktory proste je a su obdobia, ked sa prejavi. napr. pri dlhodobejsom strese alebo fyzickom vycerpani atd. takze treba riesit stres a vycerpanie a tetania sa neprejavi.

anonymka44

pisala si ze maval depresie a mava take rozne stavy, co si vymenovala. takt o s tetaniou nema nic spolocne. ako vravim, je to naopak. ale vsak skusaj tie doplnky od samozvanych panov doktorov, mozno pomozu.

jasmina555

pisala som ze maval kedysi depresie uz ich nema...chcela som hlavne vediet, ci ta nechapavost nesustredenost a podobne ma pricinu v tej tetanii...a ze ked sa z tetanie dostane bude ok a normalne fungovat.....toto najviac ma trapi a na to som sa aj hlavne pytala

anonymka44

ale vsak si pisala, ze bratovi zistili tetaniu, tak zrejme mu nieco na to dali, alebo poradili, nie? a ked ma psychicke problemy, tak neviem potom v com si vlastne chcela poradit. tiez som roky kupovala kadejake vyzivove doplnky a aj tie, co Ti radi RNG a fakt neviem, ako maju pomoct na depresie, ake popisujes, ze brat ma. pochop konecne, ze tie stavy mozu sposobit tetaniu a nie opacne. a tetania nieje ziadna strasna choroba, nieje to ani choroba ale iba stav, s ktorym sa da normalne zit, ak sa pride veci na koren, ze co toho cloveka tak vycerpava.

RNG

Znovas opakujem, Slovensko a celkove Europa ma dost malo kvalitnych doplnkov, a ceny su tam privysoke. Odporucam objednavat zo zahranicia, najma z USA cez internet.Mnoho ludi zo Slovenska napr. objednava z firmy iherb.com alebo swansonvitamins.com alebo puritan.com a inych.
Maju ovela vacsi vyber kvalitnych doplnkov, nizsie ceny a napr iherb aj znesitelne postovne.

RNG

Jassmina, tetania nemusi mat nic spolocne s problemami okolo sustredenia a zlej pamati, To mozu byt celkom ine problemy, co sa riesia dodanim roznych materialov na neurotransmitery, tiez nootropika na podporu mozgovej cinnosti
Ale stress a spanok tu maju tiez podstatnu rolu, pozri na to cez Google pod mojim nickom.
Viac na
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org