Travenie tukov a dalsie problemy

Príspevok v téme: Travenie tukov a dalsie problemy
tuktuk

Dobrý deň,
mam par otazok.. trapi ma zápach z úst, nič hrozné, ale je, je to z trávenia určite, bral som doplnok kyselin a aj enzymy (rastlinne), nepomohlo, skusim este pankreatin. Ide o to, že moje telo vylucuje maz, tuk, viac ako by asi malo. TZN. : mastí sa mi plet, chrbat, z nosa a z okolia si viem povytlacat pekne tukove hrudky, na hlave stvrdnuty tuk detto. Co sa týka týchto akože "kozmetických" problemov, to neriesim, lenže ma napadla taka vec, že ak zle travim tuky, tak bude moje telo prebytocny tuk akto vychadzovať von??? za travenie tukov je vraj zodpovedny pankreas, čiže to moze zo sebou suvisiet,zle travenie vdaka pankreasu, nasledny zapach z ust, a tie kozmeticke problemy. Ide o to, že hladam čo moze byt v mojom tele zle, že mi takto travi, inak, ja nemam ziadne traviace problemy (naduvanie, atd) jedine ten zapach a obcas grgam po jedle, ale grga cela moja rodina (poviem to tak vtipne) a nikomu nepachne z ust. zuby atd mam ok, viem že to je trávenie, lebo po jedle sa mi robí aj biely povlak na jazyku (ten povlak nie je kandidozny!)..niekedy viac niekedy menej, podla toho co zjem a ako mi to "sadne".. v ustach mam ako keby sucho, aj ked mam sliny, neviem to opisat..dakujem za postrehy

tuktuk

tak som spravil patranie a pozeral stare fotky čo najviac doazdu a zistil som, že zafarbenie okolo očí, najviac medzi nosom a ocami som mal už okolo roku 18,starsie fotky nemam. čo ma prekvapuje, ale nebolo to až také výrazné ako to mám teraz, tak som to neriešil a nejak hlavne nezaregistroval. od tej doby ma trapi aj ten zapach, čiže ked tak dedukujem z nastudovaneho, zadapa mi tam ta slezina (podiela sa na traveni a pri oslabeni robi ocne zafarbenie), oblicky robia tiez zafarbenie, ale zo zapachom by to nemalo mat nic spolocne. čo som sa dočítal, tak slezina, zaludok a pakreas su taka priatelska 3ka, tzn, asi tam by som mal obratit svoju pozornost. čo mi zase sedi, lebo vsetky organy pariamo alebo pomocne travia, co moze mat za nasledok zapach. možno tomu raz pridem na klb.
otazka: ak mam taketo problemy niekolko rokov, je vobec sanca, ze sa organy daju dokopy, alebo to je celozivotne dietovanie, atd..

doubledog

hovori sa o nej vselico, ja som mal dobre skusenosti.
ale tou radou som skor chcel povedat to, ze sa neobmedzuj na nejaku jednu metodu.
musis hladat.

doubledog

pokial viem, ze travenie tukov je zodpovedna skor pecen a zlcnik.
daj si skontrolovat vnutorne organy, ale nie u klasického doktora, skusaj skor alternativne metody, na diagnostiku je dost dobra napr. biorezonancia (ale nech ti niekto odporuci dobrého terapeuta, aj medzi nimi je plno amaterov).

este by som odporucal fytoterapiu.

tuktuk

Dakujem za odpoved.
O tych oblickach dim cital. Aj ked celkove sono mam uplne ok, viem, ze ok nie som.
Ako posilnit tieto dva organy? Na oblickyy idem robit sirup z praslicky rolnej. Dakujem

vitavi

Podľa sfarbenia medzi nosom a okom a pod okom je vidno, že ti nepracuje správne slezina a obličky.
Ak si chudý, potrebuješ celý organizmus zrelaxovať, uvoľniť napätie.
Jedz veľa zeleniny, prevažne tepelne upravenej a kvasenej a doplnenej celozrnnými kašami, aby si sa nedostával do hypoglykémie a stavov hladu.
Tuk jedz len panenský, zo semienok a orieškov alebo z rýb.
Nasýtené tuky vynechaj a vynechaj i slané, pečené, údené potraviny, ktoré spôsobujú nadmernú chudosť.
Mäso jedz len rybacie a vynechaj syry, vajcia i mliečne výrobky, ktoré ohrozujú tvoje obličky a slezinu a zhoršujú zápach.
Sladkú chuť si dopraj zo sladkých zelenín prípadne obilných sladov do kaše.

tuktuk

dakujem krasne za odpoved, mohol som ale povedat viac, by som ti usetril par riadkov.
ja nie som v tomto novacik, zacal som to riesit asi ked som mal 18 rokov (cca v 16tich to zacalo), maval som strasne stavy hladu, proste ked som chvilu nejedol, tak hroza, domov som cestoval tak 1,5h dokopy a niekedy som sa plazil v krcoch domov, samozrejme v stavoch hladu som mal aj silny zapach z ust. isiel som na gastro, dostal som HELICID, pomohol mi dodones v tom, že neviem čo su stavy hladu, krce prestali atd..ale zapach ostal. teraz mam už nieco po 22 a zacal som sa venovat viac strave, sebe,,,
cize posilnovna, strava bez sladkosti, vela zeleniny, komplexne sacharidy ako priloha, skusal som aj delenu stravu, zdrave tuky, doplnam C 2 g denne, B complex, zinok, E, rozne bio oleje, pijem LEN vodu alebo sypane zelene a ine bylinne caje, obcas mucne výrobky. no nic sa nezmenilo, stale som chudy ako trieska, aj ked som cvicil a jedol doslovne ako kulturisticke prasa, moja vaha bola max 63 kg, trochu svaly, ale inak stale ako trieska,,neviem ci za tym je zle travenie alebo len metabolizmus.
kazdopadne riesim ten zápach, ktorý nemam zo sladkeho, lebo ho nejem, rafinovanym cukrom sa vyhýbam.
samozrejme si jazyk drhnem kazdé ráno aj večer, pastou aj škrabkou, ale to je nekonecny kolobeh. preto sa chcem zamerat cielene na nieco co v mojom tele zmenit, lebo len takymito upravami som nic nedocielil.
okrem ineho ma trapi aj: naozaj silno zafarbene okolie oci (nemam kruhy, ale iba je to zafarbene v tzch miestach), ktore sa taha od korena nosa ku oku a potom klasicky pod okom. ako take zafarbenie mam už dlho, ale za posledný rok to mam take hrozne, že sa ráno nad tým pozastavujem-je to hrozne.